Yenilenen seçimler 6. Seçim Bölgesi’nde milletvekili sıralamasını değiştirdi

Kuzey Makedonya’da 8 Mayıs’ta düzenlenen genel seçimlerle ilgili yapılan bazı itirazları kabul eden Devlet Seçim Komisyonu (DSK), 7 seçim merkezinde 22 Mayıs’ta yeniden oylama yapılması kararı almıştı.

6. Seçim Bölgesi’nde Jelino Belediyesi’nde 2101 numaralı sandıkta yenilenen seçim sonuçlarına göre, 8 Mayıs’ta Avrupa Cephesi İttifakı’nın çıkardığı 9. milletvekili Arnavut muhalefet kanadı VLEN’e geçmiş oldu.

Resmi olmayan verilere göre 6. Seçim Bölgesi’nde Avrupa Cephesi İttifakı 8 milletvekili, Arnavut muhalefet koalisyonu VLEN de 8 milletvekili çıkardı.

Yeniden oylam yapılan 5. Seçim Bölgesi’ndeki Dolneni Belediyesi’nde 1470/1, 1470 numaralı sandıklar, Kruşevo Belediyesi’nde 1184, 1202 numaralı sandıklar, Struga’da 1844 numaralı sandık ve Ohri’de 1272 numaralı sandık sonuçları milletvekili sıralamasında herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

– BDİ Genel Başkan Yardımcısı Ademi: Yenilenen seçimleri tanımıyoruz

BDİ Genel Başkan Yardımcısı Arber Ademi, yeniden oylama sırasında birçok usulsüzlük konusunda kendilerine bilgi verildiğini ve 6. Seçim Bölgesi’ndeki sonucu tanımadıklarını söyledi.

Ademi, “Düşünün, saat artık 22:00 ve DSK hâlâ bir oy verme merkezi için resmi sonuçlar açıklamıyor.” dedi.

– VLEN temsilcisi Hasani: 500’e yakın oy aldık

VLEN temsilcisi Bashkim Hasani, oy kullanma hakkına sahip toplam 993 vatandaştan 500’e yakın oy aldıklarını söyledi.

Hasani, “Oylama baskı olmadan, hırsızlık olmadan ve çok fazla manipülasyon olmadan yapıldığında sonuç bugün elde ettiğimiz sonuçtur. Bu sonuçla VLEN’in 14. vekilini de almış oluyoruz. Emniyet müdürlerine, müfettişlere yapılan tüm baskılara rağmen, oy için para teklif edilmesine rağmen.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

K. Makedonya Kupası’nı Tikveş kazandı

Read Next

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Batılı güçler, Netanyahu’nun arkasında durdukça Filistin’de katliamların önüne geçilemez