Köprü Derneği, Ensar Derneği ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde başkent Üsküp’te düzenlenen Yaz Okulu kapsamında “Temiz Çevre, Temiz Gelecek” etkinliği düzenlendi.

Yaz Okulu Etkinlikleri çerçevesinde Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında 10-14 yaş arası öğrencilerle Üsküp Türk Çarşısı, Yiğit Paşa Kültür Merkezi ve Çayır Parkı’nda hayvanlara su ve yem bırakılarak Türkçe ve Arnavutça broşürler dağıtıldı.

Etkinliğe katılan öğrenciler bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları etkinliklerden çok keyif aldıklarını ifade etti.

Köprü Derneği’nden yapılan açıklamada, “Sıcaklarda su bulamayan sokak hayvanları için kapınızın önüne, parklara, sokaklara ‘bir kap su’ koymayı unutmayın. Sıcak havalarda hayvanların yiyecek bulmalarının da zorlaştığını düşünerek suyun yanına mama da ekleyebilirsiniz.” denildi.

Açıklamada, “Peygamberimizin “Yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır” hadisini düstur edinerek, bugün öğrencilerimizle “Temiz Çevre, Temiz gelecek’” mesajı vermek, çevre temizliğine önem verilmesi gerektiğini belirtmek için faaliyet gerçekleştirdik.Tüm gençlere örnek olması temennisiyle.” ifadelerine yer verildi.

Önceki Haber

Üsküp’te ailelerin kaliteli zaman geçirebileceği bir mekan: Bee Land

Sonraki Haber

Meclis Başkanı Talat Caferi’ye gensoru önergesi verildi