Yaklaşık 4 bin vatandaş Seçmen Listesini inceledi, süre 18 Mart’ta doluyor

Kuzey Makedonya’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesinde 4 bin vatandaşın Seçmen Listesi’ni incelediği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine yönelik hazırlıklar, seçimlere katılanların yanı sıra Devlet Seçim Komisyonu (DSK) tarafından da yoğun bir şekilde yapılıyor.

18 Mart’ta hem cumhurbaşkanlığı hem de parlamento seçimlerine ilişkin Seçmen Listesi denetimi sona eriyor. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti cumhurbaşkanı aday listeleri, teklif sahiplerinin yetkili temsilcileri tarafından en geç 19 Mart saat 24:00’e kadar DSK’ya sunulması gerekiyor.

DSK tarafından MİA’ya yapılan açıklamada, 11 Mart itibarıyla bölge birimlerinde ve ofislerde toplam 3.994 kişinin Seçmen Listesini kontrol ettiğini, 6 kişinin verilerinin değiştirilmesini talep ettiğini, 9 kişinin verilerini Seçmen Listesine girme talebinde bulunduğunu, 5 kişinin ise verilerini silme talebinde bulunduğunu bildirdi.

Vatandaşlar ayrıca DSK’nin web sitesi üzerinden elektronik olarak kontrol yapabiliyor ve talepte bulunabiliyor. Böylece, 11 Mart’a kadar 21 kişi elektronik ortamda veri değişikliği talebinde bulundu; bunlardan üçü verilerinin silinmesini, yedisi de Seçmen Listesine kaydedilmesini talep etti.

Read Previous

Priştine’de Türkiye Maarif Vakfı’nın iftar programına geniş katılım

Read Next

Milli zırhlı araçlar ihracatta gaza bastı