14 Şubat erken parlamento seçimlerinden zaferle çıkan  Vetëvendosje Hareketi (LVV)  lideri Albin Kurti, Kuzey Makedonya’nın Priştine  Büyükelçisi Shpresa Jusufi ile bir araya geldi.

Vetëvendosje parti merkezinde yapılan görüşmede Kurti, büyükelçiye,  seçim sonucu münasebetiyle aldığı tebrik için teşekkürlerini ifade ederek,  hükümetin yakında kurulacağına dair inancını paylaştı.

Büyükelçi Jusufi, LVV  lideri ve  Başbakan adayı  Kurti’yi seçim süreci ve sonucu dolayısıyla  tebrik ederek, Kosova’nın  yeni kurumlarının  oluşturulmasına yönelik   çalışmasında başarılar diledi.

Yeni hükümetin yakında kurulacağı inancını paylaşan Kurti,  yönetmenin  temel öncelikleri olarak istihdam ile adalettin tesis edilmesinden bahsetti. Kurti, Kosova ile Kuzey Makedonya’yı  birbirine bağlayan Üsküp-Blace otoyolu ve Prizren-Kalkandelen koridoru gibi   iki  kalkınma projesine de değindi.  Kuzey Makedonya Büyükelçisi Jusufi, Kuzey Makedonya’nın,  iki ülkenin  kalkınmasına  katkıda bulunan projelerde işbirliği yapmaya hazır olduğunu teyit etti.

Kosovaport

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 446 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Yunanistan’da Türklerin ölüsüne de saygı yok