Vodno Dağı’ndaki teleferik yeniden hizmete başladı

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, Vodno Dağı’ndaki teleferiğin bugün itibariyle yeniden hizmete başladığını açıkladı.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, Kamu Ulaşım Şirketi (YSP) Müdürü İvan İlievski ile bugün Vodno Dağı’ndaki teleferiği ziyaret etti.

YSP Müdürü İvan İlievski, geçtiğimiz dönemde teleferiğin teknik ve güvenlik açısından işletmeye alınması için gerekli tüm işlemler tamamlandığını söyledi.

İlievski, “Geçtiğimiz dönemde, teleferikler için Devlet Müfettişi tarafından izlemenin yanı sıra, düzenli bir teknik denetim yapıldı. Yetkili bir kurum tarafından düzenli bir yıllık denetim gerçekleştiriliyordu. Teleferik tekrar çalışır hale geldi ve Üsküp sakinleri bunu kullanabilir.” diye konuştu.

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Arsovska, teleferiğin Üsküp halkı için bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Arsovska, “Teleferik uzun bir süre çalışmadı ancak bugün itibariyle tüm vatandaşlar tekrar kullanabilir. Aynı zamanda, Sredno Vodno’ya giden üç otobüs hattı hizmete girdi.” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda, Sredno Vodno’ya (25, 25A ve 25B) giden üç otobüs hattı da dolaşıma girdi. Belediye başkanı Arsovska için teleferik Üsküp halkı için bir ihtiyaç.

Read Previous

Filipçe: 2022’de tüm sağlık çalışanlarının maaşlarına % 5 zam yapılacak

Read Next

Kosova’da “Geleneksel Türk El Sanatı Ürünleri Karma Sergisi” açıldı