Vodafone Arena 5 Nisan’da açılıyor

Beşiktaş taraftarının sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena 5 Nisan’da kapılarını açacak, ilk maç ise 9 Nisan’da Bursaspor’la oynanacak.

Siyah-Beyazlı camianın merakla beklediği Vodafone Arena’nın açılış tarihi belli oldu. Arena, efsane başkan Süleyman Seba’nın doğum günü olan 5 Nisan’da kapılarını açacak, ilk maç ise 9 Nisan’da Bursaspor’la oynanacak.

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yarışını sürdüren Beşiktaş’ta taraftarların sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena’da sona yaklaşılırken, stadın açılış tarihi de belli oldu.

İlk maç Bursaspor’la olacak

Efsane başkan Süleyman Seba’nın doğum günü olan 5 Nisan salı günü Vodafone Arena’nın resmi açılışının yapılması planlanırken, Siyah-Beyazlılar, ilk maçını da 9 Nisan’da Bursaspor ile yapacak.

2013’ün yaz aylarında yıkılan ve Kasım 2013’te yeniden inşaa çalışmalarına başlanan Arena’nın açılışı, üst üste yaşanan aksaklıklar sebebiyle uzun bir süreli ertelemeye maruz kalsa da Başkan Fikret Orman, perşembe günü stadın ayrıntılarını kamuoyu ile paylaşacak.

Buzlar eriyecek

Stat açılışında Bursaspor’un tercih edilmesi, iki takım arasındaki buzların da erimesine vesile olacak. Geçtiğimiz yıllarda iki takım arasında oynanan maçların öncesi ve sonrasında yaşanan olaylar sebebiyle ceza alan kulüpler, Vodafone Arena’nın açılış maçında barış tohumları ekecek.

Erdoğan da katılacak

Karşılaşmaya Bursasporlu taraftarların da gelmesi bekleniyor. İki taraf Fair-Play mesajı vermeyi amaçlıyor. Açılışa ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu katılacak.

Kaynak: Fanatik

Read Previous

Apple şifreleme kodlarını teslim etmediği takdirde ceza alabilir

Read Next

Davutoğlu, Merkel ve Rutte ile görüştü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *