VMRO DPMNE’nin milletvekili liste taşıyıcıları belli oldu

Kuzey Makedonya’da yaklaşan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde siyasi parti ve ittifakların milletvekili listeleri netleşiyor.

Kuzey Makedonya’daki en büyük Makedon muhalefet partisi İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliğinin (VMRO-DPMNE) ve “Senin Makedonyan” koalisyonunun milletvekili adayları tanıtıldı.

VMRO-DPMNE ve “Senin Makedonyan” koalisyonunun yaklaşan parlamento seçimleri için yürüttüğü kampanyanın sloganının “Makedonya yeniden senin! – değişiklik elinizde” olacağı açıklandı.

Birinci Seçim Bölgesi’nde VMRO-DPMNE’nin liste başı adayı Genel Başkanı Hristijan Mickoski olurken, partinin genel başkan yardımcısı Gordana Koçovska-Dimitrievska ikinci sırada yer alıyor.

İkinci Seçim Bölgesi’nin liste taşıyıcısı Vlado Misaylovski olurken, ikinci sırada mevcut milletvekili Yaklina Peşevska yarışacak.

Üçüncü Seçim Bölgesi’nde Dragan Kovacki liste taşıyıcısı konumunda ve onun hemen arkasında VMRO-DPMNE parlamento grubunun mevcut koordinatörü Nikola Micevski yer alıyor.

Partinin genel başkan yardımcısı Aleksandar Nikolovski Dördüncü Seçim Bölgesi’nin taşıyıcısı olurken, eski dışişleri bakanı Antonio Miloşoski ise ikinci sırada yer alıyor.

Beşinci Seçim Bölgesi’nde liste taşıyıcılığını VMRO-DPMNE genel sekreteri Gyorgiya Saykoski yer alırken, mevcut milletvekili Olga Lozanovska ise ikinci sırada yer alıyor.

Altıncı Seçim Bölgesi’nde liste taşıyıcısı Dafina Stoyanovska olurken, ikinci sırada Aleksandar Velyanovski bulunuyor.

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, 6. Seçim Bölgesi’nde 4. sırada yarışacak.

VMRO-DPMNE lideri Hristijan Mickoski, bu seçimlerde partinin “şimdiye kadarki en ciddi ve en iyi seçim programıyla bir umut ışığını” temsil ettiğini vurguladı.

Read Previous

SDSM öncülüğündeki Avrupa Geleceği Koalisyonu’nun milletvekili adayları tanıtıldı

Read Next

İsrail Başbakanı Netanyahu, “erken seçimlerden en fazla Hamas’ın memnuniyet duyacağını” iddia etti