Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde ana muhalefet partisi VMRO DPMNE ve koalisyonu seçim kampanyasını Gevgeli ve Makedonski Brod’da şehirlerinde sürdürdü.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Makedonski Brod Belediyesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Başbakan ve SDSM Genel Başkanı Zoran Zaev’e yüklendi.

Yaşam standardını yiyen enflasyon endişesini dile getiren Mickoski, “Bu Avrupa Birliği’nde büyük bir konu ve sadece burada Makedonya’da Zaev, 5 yıllık iktidardan sonra 500 avroluk bir maaş getireceği konusunda hala yalan söylüyor. 1.000 euro maaş verileceğini söyleyebilir ama 2 bin euro geçim masrafı olduğunda ise bu boşadır.” ifadelerini kullandı.

Yakın zamanda elektriğe zam yapılacağını ve bunun önce ekonomide sonra da vatandaşlar tarafından hissedileceğini belirten Mickoski, “52 aydır iktidardalar ve 16 milyar avro kamu parası harcadılar ve yılda %5 ekonomik büyüme sözü verdiler ve sadece %1,25’lik dört kat daha az getirmeyi başardılar. Her aileye 4,500 avro borçluydular. Son 52 aydır Makedonya’daki her aile Zoran Zaev’in siyasi kariyerine devam edebilmek için tam olarak 4500 avro ödedi.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

SDSM, seçim kampanyasını İştip ve Radoviş’te sürdürdü

Sonraki Haber

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas’ın acı günü