Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler kapsamında iktidar partisi SDSM ve “Belediyem için En İyisi” koalisyonu seçim kampanyasına İştip ve Radoviş’te devam etti.

SDSM Genel Başkanı ve Başbakan Zoran Zaev, Radoviş’teki mitingte yaptığı konuşmada, “Ülkedeki temel sorunları çözerken, 18 aylık bir salgın da dahil olmak üzere ülkenin yaşadığı en ciddi zorluklarla uğraşırken, asgari ücreti 15 bin 200 denar’a yükselttik, artık o 9 bin denar değil. Asgari ücreti % 100 artış ile 18 bin denara yükseltme niyetindeyiz.” diye konuştu.

Ortalama maaşın 22 bin 400 denardan şu anda 28 bin 744 denara yükseldiğini ifade eden Zaev, bugün ülkedeki tüm maaşların 100 avro daha yüksek olduğunu söyledi.

Maaşlardaki artışın emekli maaşlarına da yansıyacağını belirten Zaev, “Emekli maaşları 2 bi. denar artırıldı. Emekli Fonu’ndaki boşluğu kapatmak zorunda kaldık. Aynı fon şimdi istikrarlı ve hem şimdiki hem gelecekteki emekliler için emekli maaşı sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

SDSM’nin Radoviş ve İştip mitinglerine, Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı Beycan İlyas ve TDP meclis üyesi adayları da katıldı.

Önceki Haber

Yunanistan’da Gümülcine Müftüsü Şerif hakkındaki davanın duruşması ertelendi

Sonraki Haber

VMRO DPMNE seçim çalışmalarına Gevgeli ve Makedonski Brod’da devam etti