VMRO DPMNE koalisyon ortaklarını tanıttı

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, koalisyon ortaklarını tanıttı.

VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, bugün başkent Üsküp’te koalisyon ortaklarıyla birlikte kameralar önüne geçti.

Mickoski, Bugün VMRO DPMNE öncülüğünde, stratejik koalisyona ilişkin “Senin Makedonyan” adlı koalisyonun gelecekteki çalışmalarının ilkelerini belirleyen bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.

VMRO-DPMNE öncülüğündeki “Senin Makedonyan” koalisyonunun, istikrarlı ve güçlü bir Makedonya sağlayacak değişim dalgasının arkasında duran 24 siyasi yapı ve örgütten oluşan şimdiye kadarki en kalabalık koalisyon olduğunu belirten Mickoski, “Senin Makedonyan” koalisyonu, 2024’teki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine ilişkin programın uygulanması sırasında, siyasi eylemde sorumluluk ve şeffaflık ilkelerinin tam ve kesin olarak rehberliğinde olacağımızı taahhüt etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Seçimlere yüksek katılım çağrısında bulunan Mickoski, “Bu seçimlere de kitlesel katılım çağrısında bulunuyoruz çünkü bu seçimlere katılmamak, sorumsuz ve suçlu hükümeti desteklemek anlamına gelir. Bu nedenle katılım önemli. Değişiklikler sizin elinizde.” diye konuştu.

VMRO DPMNE’nin koalisyon tanıtım toplantısına Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç ve Türk Hareket Partisi (THP) eski genel başkanı ve devlet eski bakanı Adnan Kahil de katıldı.

Read Previous

Türkiye’nin ihracatı şubatta yüzde 13,6 artarak 21 milyar 82 milyon dolar oldu

Read Next

Hak ve Demokrasi Hareketi, Avrupa Cephesi’ne katılım protokolü imzaladı