Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE,  Güvenlik ve İstihbarat İdaresi (UBK) eski müdürü Saşo Miyalkov’un bulunamamasının ardından, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski’nin istifasını istedi.

VMRO DPMNE’den yapılan açıklamada, “Oliver Spasovski derhal istifa etmeli. Spasovki evlerde (parti) üyeliği yaparken Saşo Miyalkov güzlerinin önünden kaçtı. Kurumlar Cumartesi gününden itibaren İçişleri Bakanlığı’nın kaçma tehlikesi olduğunu öğrenmelerine rağmen 24 saat hiçbir tedbir almamış ve kaçmasını beklemişlerdir.” ifadelerini kullandı.

Spasovski, Miyalkov’un kaçacağını biliyorsa, neden kaçmasına karşı gerekli tüm önlemleri almadı ve Miyalkov’un kaçmasına neden izin verdi soruları yöneltilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Spasovski’nin Mijalkov’un kaçışını bildiği ve hiçbir şey yapmadığı gerçeği, Spasovski’nin bilinçli olarak Mijalkov’un kaçmasına izin verdiğini gösteriyor. Zaev – Spasovski – Mijalkov’un, Mijalkov’un kaçışı için bir anlaşmaya sahip olduğuna ve Spasovski’nin derhal istifa etmesi gerektiğine dair sağlam bir şüphe var.”

İçişleri Bakanlığı, mahkeme tarafından ev hapsi kararı verilen ve bulunamayan Güvenlik ve İstihbarat İdaresi (UBK) eski müdürü Saşo Miyalkov için tutuklama emri çıkarmıştı.

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 386 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Kırcaali’de Düzenlenen Uluslararası Ana Dili Günü Programı Yunus Emre’ye İthaf Edildi