VMRO DPMNE Genel Başkanlığına yeniden Hristijan Mickoski seçildi

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, bugün düzenlenen kongrede yeniden başkanlığa seçildi.

Ana muhalefet partisi İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliği (VMRO-DPMNE) bugün başkent Üsküp’te kongresini düzenledi.

Kayıtlı 493 delegeden 492 delegenin oy kullandığı kongrede tek aday olan Hristijan Mickoski 489 oy aldı. 3 oyun geçersiz olduğu belirtildi.

VMRO-DPMNE, “Yeni Gelecek İçin Yeni Bir Nesil” sloganıyla gerçekleştirdiği kongrede yeni bir doktrin ve yenilenmiş kadrosunu duyurdu.

Yeniden Genel Başkan seçilmesinin ardından konuşan Mickoski, ikinci bir dönem için kendisine güvenen delegelere teşekkür ederek, partinin önceliği birey, düşünce özgürlüğü ve prangalardan kurtulma olacak ikinci bir döneme girildiğini söyledi.

Vatandaşların güveneceği bir seçenek istediğini ve VMRO DPMNE’nin de bu alternatif olduğunu kaydeden Mickoski, “Her şeyi yapmalıyız, insanları hayal kırıklığına uğratmamalıyız. Başarılı olmalı, adil ilerleme kaydetmeli, herkese eşit fırsatlar sağlamalıyız, bu son otuz yıldır bir kenara atılan bir fikir. Hazır olun, bizleri işler bekliyor, bizi mücadele bekliyor, insanların bir şeylerin değişeceğine dair beklentileri ve ümidi var, onlara ihanet etmemeliyiz. Devleti vatandaşına iade ederek, Makedon rüyasını birlikte yaratmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

VMRO DPMNE’nin kongresine Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve milletvekili Beycan İlyas ile TDP Gençlik Kolları Başkanı Sait Aleivi ve Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç ve TMBH Genel Sekreteri Cüneyt Ruşid de katıldı.

Read Previous

Ohrili Cedi, Cavaliers’ın galibiyetine 18 sayılık katkıda bulundu

Read Next

SDSM’nin yeni genel başkanı Kovaçevski oldu