VMRO DPMNE, cumhurbaşkanı adayı Siljanovska-Davkova için tanıtım toplantısı düzenledi

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler yaklaşırken, ana muhalefet partisi VMRO DPMNE, cumhurbaşkanı adayı Gordana Siljanovska-Davkova için tanıtım toplantısı düzenledi.

VMRO-DPMNE’den cumhurbaşkanı adayı, Kiril ve Metodiy Üniversitesi Hukuk Fakültesi profesörü Gordana Siljanovska-Davkova, muhalefet partisinin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Önümüzde önemli seçimlerin olduğunu söyleyen Davkova, “VMRO-DPMNE ve koalisyon ortakları bu dört yıl boyunca özenle çalıştılar ve mümkün olan tek Avrupa alternatifi olduklarını kanıtladılar. Seçimler yeni bir döneme işaret edecek. Eğer reformlar aracılığıyla Avrupalı ​​bir şekilde nasıl yaşayacağımızı ve çalışacağımızı bildiğimizi gösterirsek, o zaman kendimize saygı duyarız; bu önemlidir, ancak hak edilmezse bize saygı duymazlar. İşte böyle gerçek Avrupalı ​​olacağız.” ifadelerini kullandı.

VMRO DPMNE cumhurbaşkanı adayı tanıtım toplantısını “Bu önemlidir!” mottosuyla gerçkeleştirdi.

Siljanovska-Davkova, VMRO-DPMNE’nin ilan çağrısının cumhurbaşkanlığı görevine tek aday olduğunu ve Doğrulama Komisyonunun bulgularına göre adaylığının gereklilikleri karşıladığını ve bir çalışma planı ve programı sunduğu belirtildi.

Davkova, konuşmasında Anayasa’nın en yüksek kanun olduğundan, ülke cumhurbaşkanının sahip olması gereken yetkilerden ve gelecekteki cumhurbaşkanının ne yapması gerektiğini düşündüğünden bahsetti.

Read Previous

“Kuzey Makedonya, dış politikasını yüzde yüz AB dış politikasıyla hizalamış durumda”

Read Next

K. Makedonya’da 5 cumhurbaşkanı adayı gerekli imzaları topladı