Uluslararası EMI Girişimcilik  ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin beşincisi bu yıl Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ev sahipliğinde, pandemi nedeniyle 29-30 Haziran tarihlerinde İnternet Tabanlı (Online) olarak gerçekleştiridi.

Girişimcilik ve sosyal bilimler alanında özgün bilimse çalışmaların yapıldığı Kongrede, 27 Ülkeden 140 farklı kurum ve Üniversiteden 310 yazar tarafından hazırlanan 230 bildiri  Türkçe ve İngilizce dilinde sunuldu.

Açılış konuşmalarını Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca’nın yanı sıra, Kongre EMI koordinatörü Dr.Mohammed Abubakar, EMI Kongre Başkanı Prof.Dr Himmet Karadal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden EMI Kongresi Onursal Başkanı  Prof.Dr.Mustafa Tümer, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Ünal Ay, Kazakistan Yesevi Üniversitesi Rektörü Dr. Akhmetov Berik Bakhyzhanovich, Kırgızistan Merkez Asya Amerikan Üniversitesinden Doç.Dr. Elira Turdubaeva ve Azerbeycan Kamu Yünetimi Akademisinden Doç.Dr. Murteza Hasanoğlu’nun da yaptığı Kongrede ayrıca bir de panel düzenlendi.

Kongre 30 haziran Salı günü sona erecek.

Önceki Haber

THP seçim kampanyasını Kırçova ve Plasnitsa’da sürdürdü

Sonraki Haber

Tiyatro Kalp Perdesini Açan Bir Sanattır