Vasilevo Belediye Başkanı Andonov’dan İstanbul ziyareti

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, Vasilevo Belediye Başkanı Slave Andonov ve beraberindeki heyet İstanbul’da temaslarda bulunacak.

TMBH’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız Sayın Erdoğan Saraç ve beraberindeki Heyet, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Genel Başkanı Sayın Közhan Yazgan Beyefendinin nazik davetine icabet ederek “Türk Dünyası Turan Yazgan Ödülü Takdimi Törenine” katılmak üzere bugün sabah İstanbul’a hareket etmiştir. Türk Milli Birlik Hareketinin kadim dostu ve büyüğü, bilge adam Prof. Dr. Turan Yazgan Hocamızın vefatının 10‘cu seneyi devriyesinde böyle bir anma töreninde bulunmaktan gurur duymaktayız. Hatırlanacağı üzere Cumartesi, 19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan Anma töreninde Büyük Ödül Prof. Dr. Orhan Türkdoğan’a verilecektir.

Türk Milli Birlik Hareketinin Heyetinde Vasilova Belediye Başkanı Sayın Slave Andonov ve Vasilova Meclis Üyeleri: Rıdvan Mehmedov (TMBH Gen. Bşk.Yard.) ve Jifko Atanasov bulunmaktadır.

Pazartesi, 21 Kasım 2022 tarihinde Heyetimiz Ümraniye Belediye Başkanı Sayın İsmet Yıldırım tarafından kabul edilecektir. Bu ziyaretimizin ev sahipliğini yapan Gostivarlılar Derneği Kadıköy Şubesi Başkanı Sayın Türker Baki’nin refakatında diğer soydaş derneklerimizle de görüşmeler gerçekleşecektir.

Bu ziyaret esnasında Vasilova Belediye Başkanı Sayın Slave Andonov Dobraşin köyümüzde inşaatı başlamış olan ‘’Rahmi-Sehare SARICA’’ Dobraşin Camimizin sponsoruyla da görüşme gerçekleştirecektir.

Belediye Başkanı Sayın Slave Andonov, Türkiye’de bulunan, ana vatana göç eden soydaşlarımızla ilişkilerin genişlemesi ve her yönüyle artması konusunda her türlü iş birliğine açık olduğunu beyan etmek için bu görüşmelerin büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.”

Read Previous

Kosova ile Sırbistan arasındaki ilişkiler ele alınıyor

Read Next

TRT destekli “A Ballad” Bosna Hersek’in Oscar adayı