Usta tiyatrocu Bedia Begovska’ya Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi

Milli Kurum Üsküp Türk Tiyatrosu’nun duayen sanatçısı Bedia Begovska, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı’na layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Milli kültür ve sanata, yerli yazar ve yaratıcılara değer verilmesinin ne kadar önemli olduğunu bugün bir kez daha vurguluyoruz. Onlar sayesinde dünyaya sunacak bir şeyimiz var ve uluslararası “kültürlerin rekabetinde” rekabetçi olabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pendarovski, “Edebiyat, tiyatro, film ve müzik yaratıcıları olan yedi önemli kişiliğimize daha Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verme şerefine eriştim.” diye konuştu.

Üsküp Türk Tiyatrosu’ndan konuyla ilgili yapılan paylaşımda, “Bu akşam MK Türk Tiyatrosu bir gurur daha yaşadı. Tiyatromuzun emekli oyuncusu Bediya Begovska, Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski tarafından liyakat nişanı ile onurlandırıldı.” denildi.

Bedia Begovska’nın yanı sıra Olivera Nikolova, Blagoya Çorevski, Slobodan Unkovski, Gokica Lukarevski, Risto Vrtev ve Refet Abaz liyakat nişanının sahibi oldu.

Read Previous

Türkiye ile Kosova arasında askeri çerçeve anlaşması imazalandı

Read Next

“12 Şubat’tan sonra vatandaşlarımızın evraksız kalmaması için elimizden geleni yapacağız”