“12 Şubat’tan sonra vatandaşlarımızın evraksız kalmaması için elimizden geleni yapacağız”

Kuzey Makedonya’da teknik hükümette görev alan yeni İçişleri Bakanı Pançe Toşkovski, 12 Şubat’tan sonra vatandaşlarımızın evraksız kalmaması için elimizden geleni yapacaklarını söyledi.

Makedonya Radyo Televizyonu’na (MRT) röportaj veren yeni İçişleri Bakanı Pançe Toşkovski, Şu ana kadar yeni isimle 1 milyon 200 bin pasaportun çıkarıldığını, bunların değiştirilmesi gereken yaklaşık 2 milyon 500 bin adetin bulunduğunu, maksimum kapasitenin bir ayda 50 bin adet pasaport olduğunu söyledi.

Tüm belgelerin yasal olarak belirlenmiş son tarihe kadar verilmesinin fiziksel olarak imkansız olduğuna dikkat çeken Toşkovski, en büyük sorunun pasaportların basılması ve dağıtılması olduğunu belirtti.

Tüm sürecin rahatlatılması için her şeyin yapılacağını, 12 Şubat’tan sonra vatandaşların kişisel evraksız kalmaması için de ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Toşkovski, “Önceki hükümetin kapasitesi bu konuda görüldü, bu konuda beceriksizlikleri görüldü, eylemsizlikleri görüldü, bu kesimde ne yaptıkları, neleri başardıkları millet tarafından açıkça görüldü. Talep iletme ve seyahat evraklarını alma kısmında ortamı rahatlatmak için her şeyi yapacağım, en normal olması gereken ama günümüz açısından en anormal olan bu süreçte vatandaşların kendilerini onurlu hissetmeleri için her şeyi yapacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Toşkovski, İçişleri Bakanlığı’nın birkaç gün önce vatandaşların ev adreslerine kimlik ve ehliyet dağıtmaya başladığı bilgisine sahip olmadığını ancak sürecin basitleştirilmesine destek vereceğini ifade etti.

Read Previous

Usta tiyatrocu Bedia Begovska’ya Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi

Read Next

İsrail güçleri Batı Şeria’da hastaneye baskın düzenleyerek 3 Filistinliyi öldürdü