Üsküp’ün yeni lezzet kapısı “Bi’ döner” görkemli törenle açıldı

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Türk gençleri tarafından Türkiye’ye ait döner, iskender, pide, lahmacun gibi leziz yemeklerin sunulacağı yeni lezzet kapısı “Bi döner” için görkemli bir açılış töreni yapıldı.

Üsküp’teki Con Kenedi caddesi üzerinde bulunan mekanın açılışına, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat,  Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Başkanı Aydoğan Ademoski, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) Genel Başkanı Hüsrev Emin, TİKA Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Serhat Kula, Halkbank Üsküp İcra Kurulu Başkanı Bilal Sucubaşı, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) Rektör Yardımcısı Şener Bilal ve çok sayıda davetli katıldı.

Bi Döner işletmesinin sahiplerinden Cüneyt Davut TİMEBALKAN’a yaptığı açıklamada, Bi’döner restoran işletmesinin açılış törenini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kardeşi olarak gördüğü çocukluk arkadaşı Vedat Abdül ile ortak girişim olarak Bi’ döneri açtıklarını kaydeden Davut, “Bi’döner ile geleneksel Türk mutfağının olmazsa olmaz ürünlerini ülkemizde, başkentimizdeki mevcut ünlerini daha da büyütmektir. Kaliteli, lezzetli, hijyenik ve günlük taze ürünlerimizle yemek sektörüne renk katmayı hedefliyoruz.” dedi.

Et ve hamur işleri diye iki ana kategori olmak üzere tatlı ve içeceklerle birlikte menü yelpazemizi oldukça geniş tutmaya gayret ettiklerini ifade eden Davut, “Ayrıca belirtmek isteriz ki zamanla menümüze yeni ürünler eklenecektir. Kalitemiz ve uygun fiyatlarımızla sektörde fark yaratacağımızdan eminim. Tüm kahvaltı, et ve hamur severleri mekanımıza bekleriz.” şeklinde konuştu.

İşletmenin diğer sahibi Vedat Abdül de böyle bir girişimle sorumluluk aldıklarını ve bu sorumluluğun üstesinden geleceklerini düşündüğünü ifade etti.

Üsküp’teki yemek sektörüne farklılık kazandırmak istediklerini kaydeden Abdül, “Yemek sektöründe önemli bir adım attık. İskender, döner, pide, lahmacun gibi Türkiye’ye has yemekleri Üsküp’teki vatandaşların hizmetine sunacağımızdan dolayı mutluyuz. Amacımız Türk yemeklerinin az olduğu bölgede vatandaşları bu zevklerle tanıştırmak.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde böyle bir girişim yaptıklarına dikkati çeken Abdül, “Koronavirüs döneminde ilgili kurumlar tarafından önerilen tüm hijyen kurallarına uyarak işimizi gerçekleştiriyoruz. Hijyen kurallarına riayet edip ürünlerimizi uygun fiyatlara müşterilerimize ulaştırma arzusundayız. Bu arzuyu da gerçekleştireceğimize inanıyorun.” şeklinde konuştu.

İşletmenin açılış duası Kalkandelen Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Üsküp Murat Paşa Camisi vaiz ve hatibi Prof. Dr. Süleyman Baki tarafından yapıldı.

Read Previous

Halkbank AD Üsküp, Şehir Parkı’nın köprülerini yeniledi

Read Next

Priştine’deki cami protestosuna üst düzey yetkililerden tepki geldi