Üsküp’teki Yaz Okulu’nun İlk Haftası Başarıyla Tamamlandı

Köprü Derneği ve Ensar Derneği tarafından 15. kez gerçekleştirilen ve son yıllarda Konya Büyükşehir Belediyesi ve Genç KOMEK iş birliğinde düzenlenen “Yaz Okulu”nun ilk haftası tamamlandı.

Köprü Derneği’nden yapılan paylaşımda 5 ayrı yaş grubunda gerçekleştirilen ders ve etkinlikliklerde öğrencilerin hem öğrendiği hem eğlendiği belirtildi.

Açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Yaz Okulu’nun ilk haftasında yapılan ders ve etkinlikler:

– Ankara Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu Bahar Selmanova; “Tanışma Etkinliği ve Akran İletişimi”, “Dikkat Egzersizleri” ve “Meslek Kavramının Açılımı ve Psikolojik Danışmanlık” konularını işledi.

– İlahiyatçı Yeliz Daut Kurtiş’in dersinde Kur’an’ı Kerim’de adı geçen hayvanları hafıza oyunu etkinliğiyle işlendi. Değerler, doğruluk ve dürüstlük. İman’ın ve İslam’ın şartları ele alındı. Derslerin yanı sıra tefekküre dalarak görme, işitme, konuşma kabiliyetlerinin önemi üzerinde duruldu.

– Kızılhaç Çayır Şubesi’ne bağışta bulunuldu.- Türkiye Maarif Vakfı Okulu Kimya Hocası Dr. Aksu Samed, “Sağlıklı Besin” konusunu işledi.

– Erkek öğrenciler şair ve yazar Mehmed Arif ile başkent Üsküp’teki Osmanlı eserleri olan İsa Bey Camii, Sultan Murad Camii, Sulu Han, Çifte Hamam, Davut Paşa Hamamı, Fatih Sultan Mehmed Köprüsü (Taş Köprü), Üsküp Türk Çarşısı ziyaret ederek bu eserler hakkında bilgi aldı ve akabinde Üsküp Murat Paşa Camii’nde Cuma namazı eda edildi.

– İlahiyatçı Bilal İbiş, Kutsal Kitabımız dersinde; Kur’an-ı Kerim ve içeriği, Kur’an-ı Kerim’de Allah İnancı konularını işledi ve İhlas Suresi ve Anlamı ezberledi.Bilim ve Sanat dersinde; Din ve Kültür kavramları açıklandı ayrıca Mimari Eserlerimiz (Külliye, Cami, Medrese, Hamam) tanıtıldı.Değerler Eğitimi dersinde; Ahlaki Tutum ve Davranışları açıkladı.

– Medya Okuryazarlığı dersinde Gazeteci Seyyid Emin, “Medyanın Bilinçli ve Sorumlu Kullanımı” üzerinde durdu.

Yaz Okulu’nun dolu dolu geçmesi için büyük emekler harcayan hocalarımız Hafız Kadriye Süleyman, Hafız Berru Emin, Seda Merve Baki, Hafız Senanur Emin, Hafız Nesrin Muaremi, Ezher Memeti, Ayşe Emin ve misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Read Previous

TMBH: Krizlere son vermek için erken seçimleri çözüm olarak görmekteyiz

Read Next

Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi eski başkanı Murat ülkenin AB süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu