Köprü Derneği, Ensar Derneği ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde başkent Üsküp’te 9 eğitmen hoca ve 76 öğrenci ile düzenlenen Yaz Okulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

TİMEBALKAN

Üsküp Türk Çarşısı’nda bulunan Bedesten’de yapılan mezuniyet törenine MATÜSİTEB ve Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Ensar Derneği Kız Yurdu Müdürü Hafız Kadriye Süleyman, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Mesten, Hayrat Vakfı Makedonya Temsilcisi Emre Aracı, Köprü Derneği Başkanvekili Mehmed Arif, kurs hocaları ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, yaz okulunun öğrencilerin manevi gelişimine ve bu topraklardaki benliklerini koruma anlamında önemli bir süreç olduğunu söyledi.

Emin, “14. defa Yaz Okulu ile özellikle eğitim yılından sonra hem bir eğlence ama aynı zamanda kendi dinimizi, kendi geleneklerimizi, manevi değerlerimizi geliştirmek üzere siz değerli çocuklarla birlikte bir arada olmaktan gerçekten onur duyduk, şeref duyduk, hatta zevk aldık. Umarım değerli küçüklerimizin geleceğine az da olsa bir katkı sunmuşuzdur.” ifadelerini kullandı.

Yaz Okulu’na katkı veren tüm hoca ve paydaşlara teşekkürlerini ileten Emin, “Bu yıl bizleri yalnız bırakmadığı için ve düzenlenmesinde ciddi katkısı olduğu için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, Genç KOMEK kurumuna da tekrar şahsım, Köprü ve Ensar Derneği adına sonsuz şükranlarımızı iletmek istiyoruz.” diye konuştu.

Ensar Derneği Kız Yurdu Müdiresi Hafız Kadriye Süleyman da kendi ihtiyaçlarının yanı sıra toplumun ihtiyaçlarını gidermeye çalışmanın önemli bir erdem olduğunu ve yaz okullarının da Üsküp’te önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yaz Okulu’nda verilen derslerle ilgili bilgi veren Süleyman, “Bizler 2007 yılından itibaren düzenlediğimiz Yaz Okullarımızla güvenli bir toplum oluşturmaya ve gelecek nesillere katkı sunmaya çalışıyoruz. Çünkü güven olan her yerde huzur, huzur olan yerde fedakarlık, fedakarlık olan yerde ise samimiyet ve başarı vardır. Daha nice başarılı çalışmalara inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.

Üsküp Müşaviri Mustafa Mesten de Yaz Okulu’nun önemine dikkati çekerek, “Ben az çok biliyordum nasıl bir ülkeye geleceğimi. Buraya gelip de sizleri gördükten sonra ecdadımızın emaneti olan Evlad-ı Fatihan sizlerin bu emaneti ne kadar güzel ve ne kadar ciddi bir şekilde sahip çıktığınızı görünce, dinimizin, değerlerimizin öğretildiği bu kursları görünce ben dedim ki benim memleketimden ayrı bir yere gelmemişim.” ifadelerini kullandı.

Hayrat Vakfı Makedonya Temsilcisi Emre Aracı ise “Öncelikle hem Köprü Derneği’ne hem Ensar Derneği’ne böyle güzel bir çalışmayı Balkanların kadim olan şehri Üsküp’te yapmış olmalarından dolayı hem yönetim ekibine hem çok değerli hocalarımıza en aşağıdan en yukarısına teşekkür ediyoruz. Bizler de Hayrat Vakfı olarak böyle güzel bir çalışmanın içerisinde bulunmaktan dolayı çok ayrı bir mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yaz Okulu’na katkı sunan eğitmen hocalara teşekkürname ve hediyeler verildi.

Yaz Okulu sınavında dereceye giren öğrencilere hediyeler verilirken, tüm öğrencilere sertifika takdimi yapıldı.Programın sonunda katılımcılara ikramda bulunuldu.

Yaz Okulu 2021 projesi 9 eğitmen hoca, 4 öğrenci grubu ve toplamda 76 öğrenciyle 21 Haziran – 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında başarıyla tamamlandı.

Önceki Haber

Bulgaristan’da en uzun demir yolu tünelinin temeli atıldı

Sonraki Haber

Bosna Hersek’e Arap turist akını