Bosna Hersek’te pandemi tedbirlerinin geveştilerek ülkeye giriş şartlarının kolaylaştırılması, Arap turistlerin tekrar Bosna Hersek’e yönelmesine sebep oldu.  Arap turistlerin en çok tercih ettiği turizm destinasyonlarndan olan Bosna Hersek’te Arap turistlerin dönüşü, en çok oteller ve otel çalışanlarını mutlu etti. 

Otel işletmecisi Malak Group’un Genel Müdürü Orhan Spahiç, Klix.ba haber portalına verdiği röportajda, “Yavaş yavaş koronavirüsten önceki döneme en iyi sezon olan 2019’a geri dönüyoruz. Bu büyük değişimin sadece bizi değil, turizm ajanslarını, rehberleri ve Bosna Hersek’teki turistik yerleri de etkilediğini düşünüyoruz. Herkesin tekrar ayaklarının üzerinde durması iyi bir şey. Kapasiteler hala dolu değil, bu ayın sonuna kadar ve bir sonraki ayda otel kapasitesini doldurmaya çalışacağız”, dedi.

Otel işletmecisi Europe Group’un Müdürü Berina Bayroviç ise turistlerin yokluğunun geçen dönemde çok hissedildiğini ve bu turistlerin genellikle geldiklerinde uzun süreliğine otellerde kaldığını belirtti.

Bayroviç, tursitlerin yokluğunun verdiği sonuçların uzun süreliğine hissedileceğini ve halihazırda herkesin yeni yasakların uygulamaya konulmamasını umduğunu söyledi.

Kaynak: Balkan News

Önceki Haber

Üsküp’teki Yaz Okulu’nda mezuniyet heyecanı yaşandı

Sonraki Haber

K. Makedonya’da bir günde 11 bin 695 vatandaş aşı oldu