Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yayınlanan “Köprü” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi 19. yıldönümünü kutluyor.

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te üniversiteli öğrenciler tarafından çıkarılmaya başlanan “Köprü” Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi 19. yıldönümünü kutluyor.

Köprü Dergisi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Köprü Dergisi 19 Yaşında”

Bu topraklarda kültür, sanat ve edebiyattaki varlığımızı sürdürmek amacıyla yola çıkan dergimiz 19 yaşında!

25 Ocak 2002 yılında yayınlanan dergimizin ilk sayısından itibaren başta kendimizi, insanımızı, toplumumuzu, ait olduğumuz medeniyetin değerlerini anlamaya ve anlatmaya gayret gösterdik.

Tüm bunları yaparken tek gayemiz vardı: Köprü olabilmek ve kıyamete kadar Köprü kalabilmek. Meselemiz bu topraklarda Türkçe’yi yaşatmak, ortak milli ve manevi hafızamızı diri tutmak ve bu “kutlu derdi” gelecek nesillere aktarmak oldu.

Köprü Dergisi geçmişi bugüne katarak göz göz kollarını geniş açarak Üsküp’ün ortasında doğdu. Bugün dergimiz tam 19 yaşında. Bir genç düşünün bu yaşta. İşte aynı o gencin hevesi ve enerjisi ile 2021 yılına adım attık. Biraz daha reşit, biraz daha aklı başında ama hep genç kalarak kendi yamacında.

Bu yıl 19 yaşında biri gibi biraz daha fazla kendi kararlarını veren biraz da özgürleşerek tüm zincilerden yayın hayatımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.

Bu vesileyle 19 yıllık edebiyat yolcuğumuzda dergimize katkı sunan tüm yazar, şair dostlarımıza ve pek tabi çok değerli okuyucularımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insandan insana, medeniyetten medeniyete, geçmişten bugüne, bugünden ileriye velhâsıl gönülden gönüle “Köprüler” inşa etmeye devam edeceğiz.

  1. yılımız kutlu olsun!

Önceki Haber

Birinci Başbakan Yardımcısı Grubi’den AYM Başkanı Murat’a ziyaret

Sonraki Haber

BDİ’nin Başbakan adayı Ziberi, Ombudsmanlık görevine seçildi