Üsküp’te Kudüs’e destek programı düzenlenecek

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Kudüs’te yaşanan son olayları protesto etmek amacıyla “Kudüs Filistin”indir programı düzenlenecek.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Kudüs’te yaşanan son olayları protesto etmek amacıyla “Kudüs Filistin”indir programı düzenlenecek. Program yarın Murat Paşa Camii önünde saat 14:00’da gerçekleşecek. Program Filistin davasını dert eden herkese açıktır.

Üsküp’te yaşayan Türk, Arnavut ve Boşnak gençler 18 Mayıs Cuma günü, İsrail’in kanlı eylemlerini kınamak için protesto düzenleyecek. Eylem, Cuma namazından sonra Murat Paşa Cami önünde gerçekleşecek.

ABD’nin tüm dünyanın tepkilerine rağmen İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasıyla birlikte başlayan olaylarda, İsrail askerlerinin ateşinde 1’i bebek 61 kişi katledildi. Gençler, Filistin halkının meşru haklarını yok sayan bu adımı kınamak için “Kudüs Filistin’indir” çağrısı ile bir araya gelecek.

Murat Paşa camisinde cuma namazı bitiminde toplanacak gençler, şehit edilen Filistinli direnişçiler için gıyabi cenaze namazı kılacak. Arından Kuran tilaveti ve basın açıklaması ile son bulacak gösteriye çok sayıda gencin destek vermesi bekleniyor.

 

 

 

Read Previous

Üsküp’te Mukabele Bereketi

Read Next

“Bereket Konvoyu” Yunanistan Gümülcine’de

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *