Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Türk gençleri tarafından işletilen “Bi döner” tarafından Ramazan ayında başlatılan yardımlaşma kampanyası vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Üsküp’teki Con Kenedi caddesi üzerinde bulunan Bi döner işletmesi yetkilileri tarafından paylaşma ve bereket ayı olan Ramazan ayı vesilesiyle “İmkanı Olan Bıraksın, İhtiyacı Olan Alsın” kampanyası başlatıldı.

Kampanya çerçevesinde işletme önüne konan masaya imkanı olan vatandaşlar istedikleri çeşit ve miktarda gıdaları bırakırken, ihtiyacı olan vatandaşlar da aynı masadan ihtiyaçlarını karşılıyor.

Yardımlaşma kampanyası ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan işletme sahibi Vedat Abdül, “Yardımlaşma bizim kimliğimiz, örf ve adetimizdir.” dedi.

İçinde bulunulan salgın sürecinde işini kaybeden ya da iş yerlerinin kapalı olmasından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşları düşünerek böyle bir kampanya yapmak istediklerini kaydeden Abdül, böylelikle bir yardım elinin 100 kişiye, 100 yardım elinin 1000 kişiye ulaşabileceğini söyledi.

Abdül, “Hem yardım etmek hem de yardım etmek isteyenlere vesile olabilmek güzel. Bence en şeffaf yardım şekli budur. Yardım etmek isteyen gönlünden geçtiğince yardımlarını bırakıyor, ihtiyacı olan da ihtiyacı kadarını alıyor.” ifadelerini kullandı.

Yardım kampanyasının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Abdül, “Bugün 4. günümüzü geride bıraktık ve çok şükür ki alandan çok bırakan oldu. Bırakılanların bizim gözetimimizde herkese eşit bir şekilde dağıtılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah veren elleri çoğaltsın.” diye konuştu.

Önceki Haber

Ramazan-ı Şerif’in Gölgesinde Bir Askerlik Hatırası Mektubun İzinde…

Sonraki Haber

AYM Başkanı Murat, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Kongresi’ne katıldı