Üsküplü Türk uzman doktor Eren Seyfula: Bir hayat kurtarırsan kahraman yüz hayat kurtarırsan doktor olursun

Üsküp Ortopedi Hastalıkları Kliniğinde görev yapan ortopedi uzmanı Türk Dr. Eren Seyfula, “Bir hayat kurtarırsan kahraman olursun ama yüz hayat kurtarırsan doktor olursun.” dedi.

Üsküplü Türk uzman doktor Eren Seyfula, Kuzey Makedonya Sağlık Bakanlığı sosyal medya hesaplarına açıklamalarda bulundu.

Çalışma zamanımın çoğunu ameliyathanede geçirdiğini söyleyen Dr. Eren Seyfula, “Aslında işimin en sevdiğim yanı da bu çünkü kendimi her şeyden önce hastalarına yardım eden biri gibi hissediyorum. Her yeni iş günü bilginizi göstermek, deneyiminizi genç meslektaşlarınızla paylaşmak ve onların da sizi örnek alması için yeni bir şanstır.” ifadelerini kullandı.

Uzun yılların ardından 2021’de Ortopedi Kliniği tamamen yenilendiğini anımsatan Seyfula, “Ama o yılı başka bir şeyle hatırlayacağız. İlk kemik dokusu eksplantasyonunun ardından ülkemizdeki ilk kemik naklini de kurumumuzda gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı hesabında, Dr. Eren Seyfula’nın en sevdiği sözün “En sevdiği söz: “Bir hayat kurtarırsan kahraman olursun ama yüz hayat kurtarırsan doktor olursun!” olduğu belirtildi.

Read Previous

Politico: Avrupa’nın Gazze konusundaki tutumu güvenirliğini zedeledi

Read Next

TEKNOFEST 2024 yarışmaları için başvurular başladı