Üsküplü genç sanatçı Özbek Türkiye’deki Resim Çalıştayı’nda ödül aldı

Üsküplü sanatçı Özbek Ayvaz, Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Resim Çalıştayında, “Gelecek Vadeden Genç Sanatçı” ödülüne layık görüldü.

TIMEBALKAN ÖZEL

Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen “Aşkın, Emeğin ve Muhabbetin Resmedilmesi” temalı 1. Uluslararası Resim Çalıştayında, 11 ülkeden 45 sanatçının eserleri açılan sergi ile sanatseverlerle buluştu.

Aziz Kiril ve Metodiy Üniversitesi Heykel Bölümü yüksek lisans öğrencisi ve sanatçı Üsküplü Özbek Ayvaz, 1. Uluslararası Silivri Sanat Sempozyumu’na katılımcı sanatçı olarak “Gelecek Vadeden Genç Sanatçı” Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Çalıştay ve ödül ile TIMEBALKAN’a özel açıklamalarda bulunan Ayvaz, kendisinin ilk ödülü olduğunu belirterek, “Bu ödülü ata topraklarında almak gurur verici.” dedi.

Çalıştay kapsamında Silivri’de 6 gün kaldığını belirten Ayvaz, “Güzel bir organizasyon oldu. Genelde hocalar vardı, Gazi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden hocalarla tanıştık. Sanatımızla ilgili yeni teknik ve taktikler öğrendik. Tecrübe alışverişinde bulunduk. Çalıştay kapsamında atölye çalışmaları yaptık, kültürel gezilere katıldık. Katıldığımız etkinlikte misafirperverlik üst düzeydi.” değerlendirmesinde bulundu.

Şimdiye kadar Karadağ’ın Plav şehrinde, Kosova’nın Prizren şehrinde sergilerim olduğunu belirten Ayvaz, “Yakın zamanda Üsküp’te Avrupa Birliği rezidansında bir sergi, bunun dışında Jadro Kültür Merkezi’nde diğer bir sergim olacak.” diye konuştu.

Ayvaz, 4. Uluslararası Akdeniz’de Güzel Sanatlar Sempozyumu/Kültür Çalıştayı’na da konuşmacı olarak katılacak.

Söz konusu çalıştaya Kuzey Makedonya’dan Özbek Ayvaz ve Prof. Dr. Fehim Huskoviç katıldı.

Silivri Belediyesi sergi salonlarında sunulan 85 resim, 3 Aralık 2021 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Read Previous

Bulgaristan 2050 yılına kadar nüfusunun dörtte birini kaybedecek

Read Next

Arsovska, İstanbul’daki B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’ne katıldı