Arsovska, İstanbul’daki B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’ne katıldı

Üsküp Büyükşehir Belediyesi Başkanı Danela Arsovska, İstanbul’da düzenlenen B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’ne katıldı.

Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska, bugün ve yarın Türkiye’nin İstanbul kentinde düzenlenen B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’ne katılarak konuşma gerçekleştirdi.

Tüm Balkanları birleştiren 40 şehirden oluşan bir girişim olan önemli girişimin etrafında birleşmek için gerçek bir fırsatları olduğunu ifade eden Arsovska, “Bugün İstanbul’da şehirlerimizin ne kadar farklı olduğunu konuşma fırsatımız var, ancak yeşil geçiş taahhüdü, dijital dönüşüm, kapsayıcı şehirler gibi hepimizin aktif katılımını sağlamak istediğimiz kapsayıcı şehirler gibi bizi birbirimize bağlayan şeyler de var.Ama her şeyden önce, vatandaşlarımızın daha güzel bir şehirde yaşaması için bizi birleştirmesi gereken şehirlerimiz arasındaki ekonomik işbirliğidir. Gelecekteki işbirliğimizin hedefi bu olmalı.” diye konuştu.

Bunun Balkan şehirlerini ilk kez benzersiz bir platformda birleştiren önemli bir girişim olduğunu kaydeden Arsovska, “Bu inisiyatifle işbirliği yapabileceğimizi, birbirimize yardımcı olabileceğimizi, şehirlerimiz ve vatandaşlarımız için büyüme ve gelişme sağlayabileceğimizi gösterebileceğimize inanıyorum. Buradan, İstanbul’dan dostluk, işbirliği ve dayanışma köprüleri kurmaya başlayalım ve bu girişimleri birlikte uygularsak başarılı olabileceğimizi gösterelim.” ifadelerini kullandı.

Şehirler arası işbirliğinin ve kentsel sorunların çözümüne yönelik olumlu deneyim alışverişinin önünü açacak olan B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’ne 11 Balkan ülkesinden 24 belediye başkanı katıldı.

Read Previous

Üsküplü genç sanatçı Özbek Türkiye’deki Resim Çalıştayı’nda ödül aldı

Read Next

DSÖ’den Kovid-19’un Omicron varyantına ilişkin ‘durumumuz tehlikede’ açıklaması