Üsküplü ev hanımından okul ve hastanelere “maske” hediyesi

20 yıldır terzilik yapan Üsküplü ev hanımı Ayşe Yakupi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının başlamasından bu yana okul ve hastanelere kendi imkanlarıyla diktiği 700’den fazla maske hediye etti.

TİMEBALKAN ÖZEL

Üsküplü Ayşe Yakupi 20 yıldır evden terzilik yaptığını belirterek salgın döneminde ülke genelinde karantina uygulandığı günlerde eşiyle birlikte maske dikmeye karar verdiklerini söyledi.

Kızının sınıf öğretmeninin ve sınıftaki bütün ebeveynlerin malzeme alıp kendisine yardım ettiklerini vurgulayan Yakupi, “İlk olarak devlet hastanesine 300 maske hediye ettik. Özel eğitim gören çocuklara 50 maske, Manastır’da çok ihtiyaç duyulan bir zamanda 150 maske götürdük. Legis Derneği’nin ramazan ayında verdiği iftarlar sırasında 100 maske ve Falcon Logistik Courierlere 100 maske hediye ettik. Bir de unutmadan söyleyeyim Bayan Şermin’in Tefeyyüz İlköğretim Okulu’ndaki 3. sınıf öğrencilerine karne gününde 28 maske verdik.” şeklinde konuştu.

Hediye ettiği kurum ve kişilerden gelen geri dönüşlere dikkati çeken Yakupi, “Dönüşler anlatılmaz. Çok teşekkür ve bol dua ettiler. Hele çocuklar, onlara özel %100 pamuk ve desenli maskeler diktik. O kadar sevindiler ki söyleyemem. Sonuçta bu bir maske fakat bu dönemde büyük rol oynuyor.” ifadelerini kullandı.

Ayşe Yakupi, “Son olarak herkese tavsiyem iyilik yapmaktan vazgeçmeyin. Size teşekkür eder ve Allah’a bu virüsün artık aramızdan ayrılması ve herşeyin normale dönmesi için dua ediyorum”. diyerek sözlerini noktaladı.

Read Previous

Son 24 saatte 393 yeni vaka, 4 ölü

Read Next

“Köprü Gençlik Okulu 2020” Projesi kapanış programı düzenlendi