Üsküp Türk Tiyatrosu, Ohri Yaz Festivali’nde sahne alacak

Üsküp Türk Tiyatrosu, Anton Çehov’un “Martı” oyunuyla Ohri Yaz Festivali’nde bu akşam sahne alacak.

Milli Kurum Türk Tiyatrosu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “MK. TÜRK TİYATROSU – ÜSKÜP, bu yıl Ohri Yazı Festivaline, Nela Vitoşevik’in hazırladığı “Martı” oyunu ile katılacak. Oyun Ohri Kültür merkezi sahnesinde 27.07.2022, saat 21:00’da oynanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

“Martı” 19. yüzyılın sonlarında bir Rus köyünde geçen bir dramadır. Karakterler kendi hayatlarından memnun değildir. Bazıları sevgi ister ama karşılığında alamamaktır, bazıları sadece başarı ister, bazıları ise eski sanat formlarını yıkıp yenilerini inşa etmek istemektedir. Çehov, bu gerçekleşmemiş arzulardan, özlenen hayatların sınırında, belirli bir ruh haline sahip karakterler üzerine çalışmalar yapmıştır.

Martı oyununda Nesrin Tair – İrina Nikolaevna Arkadina’yı, Hakan Daci ve Osman Ali – Konsantin Gavriloviç Treplyov’u, Selpin Kerim – Boris Alekseeviç Trigorin’i, Stefaniya Naçevska ve Suzan Akbelge – Nina Mihaylovna Zareçna’yı, Cenap Samet – Petar Nikolaeviç Sorin’i, Ebru Musli – Mariya İlinişna Maşa’yı, Neat Ali – Semyon Semyonoviç’i ve Metin İbrahim – Evgeniy Alekseeviç Dorn’u canlandıracak.

Read Previous

Bulgaristan vatandaşları Türkiye’ye vizesiz giriş yapabilecek

Read Next

“8 Eylül” Devlet Ödülü Komisyonu seçildi