Balkanların önemli yayınevlerinden biri olan Logos-A’nın Türkçe kitapları Üsküp Kitap Fuarı’nda okuyucuların beğenisine sunuluyor.

Başkent Üsküp’teki Boris Traykovski Spor Merkezi’nin yanında açık alanda ikinci kez düzenlenen kitap fuarı özel Kovid-19 protokolleri ile düzenleniyor.

Kuzey Makedonya merkezli Arnavutça, Türkçe ve Makedonca eserleriyle bölgede tanınan Logos-A Yayınevi de kitap fuarındaki yerini aldı.

Logos-A Yayınevi standında, Türk yazar ve düşünürlerin Arnavutça ve Makedonca’ya tercüme edilmiş eserlerinin yanı sıra Türkçe olarak Yusuf Hamzaoğlu’nun 3 ciltlik “Balkan Türklüğü (Makedonya, Hırvatistan, Bulgaristan Osmanlı Öncesi Balkan Müslümanlığı)” ve “Osmanlı’dan Önceki Dönemde Avrupa’da Türkler ve İslamiyet” eserleri ile Şemseddin Sami’nin “Gave”, “Besa yahut Ahde Vefa” ve “Seydi Yahya” gibi kitaplara ulaşmak mümkün.

En son baskılarının sunumunu duyurmuş 60’ın üzerinde yayınevinin katıldığı fuarda, Üsküp merkezli Yeni Balkan Yayınları Türkçe yayınladığı kitaplarla yer alıyor.

Makedonya Yayıncılar Derneği, Makedonya Yayıncılar ve Kitapçılar Derneği, Makedonya Arnavut Yayıncılar Derneği ve Makedonya Arnavut Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen kitap fuarı, Kültür Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Kitap Fuarı 14 Eylül’e kadar açık olacak.

Önceki Haber

SON DAKİKA: K. Makedonya Sağlık Bakanı Filipçe istifa etti

Sonraki Haber

Önümüzde büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa edeceğimiz bir dönem var