Üsküp Hayvanat Bahçesi Müdürü görevden alındı

Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Hayvanat Bahçesi Müdürü Kristiyan Stamenov’un görevden alındığı belirtildi.

Üsküp Hayvanat Bahçesi Müdürü Kristiyan Stamenov’un bireysel olarak üstlendiği eylemlerinden dolayı görevden alındığı açıklandı.

Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Üsküp Hayvanat Bahçesi’nin temel faaliyetleri kültürel, eğitimsel ve bilimseldir ve ana hedefi canlı sergiler tutmak, büyütmek ve bunları halkın kullanımına sunmaktır. Müdür tarafından alınan kişisel karar, hayvanların insancıl bakımı ve yetiştirilmesine ilişkin temel taahhütlere uymuyor ve aynı şekilde müdürün sorumluluk alması gerekiyor, bu nedenle kendisi görevden alındı.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu karar, Makedonya medyasında çıkan Hayvanat Bahçesi’nde 10 atın kesildiği ve bahse konu atların etlerinin diğer hayvanlara yiyecek için kullanılacağı iddia edilen haberlerin ardından geldi.

Haberlerde Stamenov’un, kesilen atların bunların bakıma uygun olmayan hayvanlar olduğunu ve etlerinin aslanları beslemek için kullanılacağını söylediği ifade edildi.

Read Previous

Fransız teklifinin görüşülmesine yarın devam edilecek

Read Next

Arnavutluk Başbakanı Rama’dan K. Makedonya açıklaması