“Üsküp” Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi açıldı

Uluslararası Balkan Üniversitesi’ni (İBU) bünyesinde barındıran “Üsküp” Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

TİMEBALKAN

Üsküp Türk Çarşısı’nda gerçekleştirilen açılış törenine Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, “Üsküp” Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Recep Süleyman Özdil, İBU Rektörü Mehmet Dursun Erdem, Anayasa Mahkemesi eski başkanı Salih Murat, MATÜSİTEB Genel Başkanı Tahsin İbrahim, MATÜSİTEB eski Başkanı Hüsrev Emin, Türk kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

“Üsküp” Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Recep Süleyman Özdil, burada yaptığı konuşmada mütevazi bir açılış yaptıklarını söyledi.

Üniversitenin gittikçe genişlediğini ve yerine sığmadığını kaydeden Özdil, “Çarşıda bir yerimiz olsun istedik. İnşallah ilk mekanımız burası olacak, ikinci mekanımız da meydanda bir yer hazırlıyoruz, orası biraz daha geniş bir inovasyon ve teknoloji merkezi olacak. Bu yaz sizleri orada yine açılışa bekliyoruz. Orası da üniversitemize yakışır bir merkez olacak.” diye konuştu.

Özdil, “Biz burayı hem öğrencilerimizin uğrak noktası olsun hem öğrenci derneklerimiz olacak yakında onların gelip kullanabileceği, bizim vakıf yöneticilerimizin de üniversite dışında, çarşıda bir mekanı olsun istedik. Bugün sizlerin de teşrifiyle hizmete açıyoruz. İnşallah hem üniversitemiz hem Üsküp için hayırlı, bereketli bir mekan olur.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Paris Belediyesi, kentteki “çöp yığınlarına” rağmen grevlere desteğe devam kararı aldı

Read Next

Radev, Bakü’de iş insanlarıyla katma değeri yüksek sektörlerde karşılıklı yatırım yapılmasını görüştü