“Üsküp-Blace yolunda trafik ışıklarına uyulmaması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşuyor”

Birinci Başbakan Yardımcısı ve Siyasi Sistem ve Topluluklar Arası İlişkiler Bakanı Artan Grubi, Kuzey Makedonya – Kosova gümrüğü sonrasındaki araç yoğunluğu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Birinci Başbakan Yardımcısı Artan Grubi, Üsküp-Blace yolunda trafik ışıklarına uyulmaması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştuğunu söyledi.

Üsküp – Blace yolu (Kosova sınırı) üzerindeki tünelin tamamen yeniden inşasının bu yılın Ekim ayında tamamlanması gerektiğini ve yolun geri kalanının komple yeniden inşası tamamlandığını kaydeden Grubi, “Ne yazık ki, sorumsuz insanların tünelin önündeki yol işaretlerine uymaması ve aynı zamanda önemli ölçüde artan trafik akışı nedeniyle uzun araba kuyrukları oluşuyor.” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda vatandaşın tepkisi ve talebi üzerine dün gece ve bugün müteahhit ve denetçilerle görüştüğünü kaydeden Grubi, “Tünelin bir şeridinin asfaltlanması Pazartesi günü bitiyor. Ardından, turizm sezonunun zirvesinde uzun kuyruklardan ve artan trafikten kaçınmak için Ağustos ayı boyunca her iki şeritte de sorunsuz trafiğe izin vermek için Salı gününden itibaren diğer şeritteki çalışmaları askıya alma olasılığını değerlendiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Read Previous

Hafta sonu yağış bekleniyor

Read Next

Kosovalı Türk vekil Kervan, Szunyog ile siyasi gelişmeleri görüştü