Makedonya Ticaret Odaları Birliği Başkanı ve Üsküp Belediye başkanlığı için bağımsız aday Danela Arsovska, seçimleri kazanması halinde Üsküp’te kullanılmak üzere 250 çevre dostu otobüs vaadinde bulundu.

Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimlerde başkent Üsküp için yarışan ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin desteklediği bağımsız aday Danela Arsovska, Üsküp’teki birçok soruna çözüm olarak 250 yeni ekolojik otobüs ve ücretsiz toplu taşıma sağlayacağını söyledi.

Bugün düzenlediği basın toplantısında konuşan Arsovska, “Üsküp’ün çözmemiz gereken varoluşsal sorunları var. Üsküp’ü daha yaşanabilir bir yer haline getirecek hızlı ve güvenilir projelerimiz olmalı. Çünkü toplu taşımada kimsenin umurunda olmayan ve tarifeye göre çalıştırılmayan kirli otobüslerin hepimiz tanıklarıyız. Ve toplu taşıma şehrimizin en büyük sorunlarından biri.” diye konuştu.

Toplu taşımanın kullanışsız ve pahalı olduğunu kaydeden Arsovska, “Toplu taşıma vatandaşların sadece araçlarını kullanmaları konusunda ciddi bir ihtiyaç yaratmaktadır. Bu, ek bir sorun, yani şehir sokaklarında tıkanıklık yaratıyor. Üsküp’ün hızlı ve güvenilir çözümlere ihtiyacı var. Bir çözüm, doğal enerjinin bir parçası olan elektrik güç kaynağının parçası olan 250 yeni çevre dostu otobüsün satın alınmasıdır. Bu, herhangi bir büyük projeden çok daha ucuza mal olacak ve Üsküp’te on yıllık bir sorunun çözülmesi anlamına gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki Haber

Nüfus sayımı süresi uzatılmayacak

Sonraki Haber

TDP seçim kampanyasına Vasilevo ve Ustrumca’da devam etti