Üsküp Büyükşehir Belediyesi’nin muhalefet destekli bağımsız adayı Danela Arsovska, iktidar partisi Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) tarafından öne sürülen kendisinin Bulgaristan vatandaşı olduğu iddialarına sert tepki gösterdi.

Bağımsız aday Danela Arsovska, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sadece Üsküp halkı değil, tüm Makedonya biliyor ki seçimlerden iki gün önce Makedonya’nın ulusal çıkarlarını satanlar bu iddiaları Üsküp’ü kaybederlerse siyasi kariyerlerini kaybedecekleri söylemlerine dayanıyor. Bunu dedirten ben değilim.” ifadelerini kullandı.

Seçimden iki gün önce aptalca yalan söylenenleri kanıtlayacak zamanı olmadığını ifade eden Arsovska, SDSM’nin Bulgar vatandaşlığına sahip olduğu yönündeki suçlamalarını reddetti.

Söz konusu suçlamaların zayıflık gösterisi olduğunu vurgulayan Arsovska, iddia edilen belgelerde yazılan “Daniela” adını hiçbir zaman kullanmadığını, Makedon dedesi Dane’nin isminden mülhem olarak Danela Yovanovska ismini kullandığını ve 20 yıldır da Arsovska soy ismini kullandığını belirtti.

Arsovska, “Üsküp’te doğdum, tüm hayatım boyunca Üsküp’te yaşadım, burada ailemden, oğlumdan, kocamdan başlayarak aptalca saldırıya uğrayan bir ailem var. Beş yıl boyunca beni arayıp ekonomik tavsiyede bulunanların, benimle masaya oturanların ve şimdi beni devlet karşıtı bir unsur olarak gösterenlerin yaptığı saçmalık ve kişisel saldırıdır.Hayatımda hiçbir siyasi partiye üye olmadım, hiçbir siyasi partiye bağış yapmadım, yanlış bir şey yapmadım.” değerlendirmesinde bulundu.

17 Ekim’de düzenlenen yerel seçimlerin ilk turunda Üsküp Büyükşehir Belediyesi bağımsız adayı Danela Arsovska, rakibi SDSM adayı Petre Şilegov’a yaklaşık 8 bin oy fark atmıştı.

İkinci tur 31 Ekim pazar günü düzenlenecek.

Önceki Haber

İngiltere ile Yunanistan, savunma ve ticaret alanlarında işbirliği anlaşması imzaladı

Sonraki Haber

TMBH’den ikinci tur açıklaması