“Ursula von der Leyen’in müzakereleri koşulsuz olarak başlatacak bir tutumda olmasını bekliyorum”

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in müzakereleri koşulsuz olarak başlatacak bir tutumda olmasını beklediğini söyledi.

Ana muhalefet lideri Hristijan Mickoski, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in yaklaşan ziyaretinden, ülkemizin AB ile müzakerelere koşulsuz başlayacağı, bizim de müzakerelere koşulsuz başlayacağımız yönünde bir tutumla çıkmasını beklediğini ifade etti.

Her ne kadar yozlaşmış SDSM ve BDİ Hükümeti’nin eylemsizliği nedeniyle yurt içinde sahip olunan birçok eksikliğin de farkında olduğunu kaydeden Mickoski, “Bu şekilde İstikrar ve Ortaklık Anlaşması’nın imzalandığı ilk günden bu yana geçen 23 yılda devlete ve vatandaşlara ulusal bayrağın değiştirilmesinden anayasanın ve anayasal ismin şiddet yoluyla değiştirilmesine kadar vatandaşların kayıtlarını silmek zorunda kaldıkları aşağılamaların tanınacağına ve tüm aşağılamaların tanınıp saygı duyulacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ursula von der Leyen’den böyle bir tanınma beklediğini düşünen Mickoski, “Bu millete ve ülkeye biraz saygı duyuyorsa en azından bunu yapabilir” diye konuştu.

Read Previous

Spasovski: Bu yönetim 30 yıldır oluşturulan suç yapılarını sonuna kadar temizleme kararlılığındadır

Read Next

Yunanistan’ın, üslerini “insani amaçlı çalışmalar” için ABD’ye açtığı iddia edildi