Spasovski: Bu yönetim 30 yıldır oluşturulan suç yapılarını sonuna kadar temizleme kararlılığındadır

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bu yönetimin 30 yıldır oluşturulan suç yapılarını sonuna kadar temizleme kararlılığında olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, MİA’ya verdiği röportajda, geçtiğimiz günlerde başkent Üsküp’teki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Pek çok kişiyle konuşulduğunu ve deliller sunulduğunu kaydeden Spasovski, “Doğu Kapısı’ndaki saldırganın bulunması için yoğun çalışmalar yapılıyor ancak bilgi paylaşımı için henüz çok erken. 30 yıldır oluşturulan, hakkında çok konuşulan, kimsenin onları temizleme sorumluluğunu üstlenmediği suç çetelerinin hesaplaşmasıdır.” dedi.

Mevcut hükümetin 30 yıllık suç yapılarını bulduğunu ve sonuna kadar temizlemeye kararlı olduğu belirten Spasovski, “Bunun gerçekleşmesi için çok kaynak, çok emek, çok enerji gerekiyor ama bu tür suç yapılarının parmaklıklar ardında kalmasına, adalet önüne çıkarılmasına katkı sağlayacak çalışmaların tamamlanması gerekiyor. Son otuz yıldır belli iş adamlarını, grupları vb. destekleyen yapıların oluşması caiz değildir. Bir yandan da onları maddi olarak bile pratikte neden desteklediklerine dair gerekçe arıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Spasovski, soruşturmaların konuyla ilgili olmasının önemli olduğunu ve soruşturmaların sansasyonel bir şekilde yürütülmesinin medya için iyi olabileceğini ancak soruşturma için iyi olmayacağını söyledi.

Read Previous

Yunanistan’dan Türkiye’ye yönelik sürpriz vize çalışması

Read Next

“Ursula von der Leyen’in müzakereleri koşulsuz olarak başlatacak bir tutumda olmasını bekliyorum”