Uluslararası Balkan Üniversitesi (İBU) “EN İYİ ÖĞRENCİLER, EN İYİ ÜNİVERSİTEDE!” sloganı ile yeni burs programını açıkladı.

İBU tarafından yapılan açıklamada, “Uluslararası Balkan Üniversitesi olarak 2020/2021 akademik yılında, lise öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca elde ettikleri başarıya dayanan “En İyi Öğrenciler, En İyi Üniversitede!” başlıklı yeni Burs Programını sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Yeni program kapsamında; seçkin başarıya sahip mezunlar, % 100’e varan burs kazanabilecek ve eğitimin tamamen İngilizce olduğu; Şanghay Üniversiteler Sıralaması tarafından yapılan en son değerlendirmeye göre, öğretim ve eğitim alanında Kuzey Makedonya’nın en iyi üniversitesinde okuma fırsatı bulacaklardır. Burs başvurusu bugünden başlayarak kontenjanlar dahilinde 25 Eylül 2020’ye kadar devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ve Balkan bölgesindeki eğitim ve bilimi desteklemeye kende misyon edinmiş bir kurum olarak İBU’nun, en yetenekli ve başarılı mezunlara % 100’e varan burs sağlamaya devam ettiği belirtilen açıklamada, “Üniversitenin kuruluşundan bu yana geçen 14 yıl boyunca, 1.200’den fazla öğrenci burs programından yararlanmış ve bugün yüksek nitelikli profesyoneller olarak kurum ve şirketlerdeki yerlerini almışlardır. Aynı zamanda mezunlarımız, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin modern, kaliteli öğrenci merkezli ve kariyer odaklı sistemiminin gerçek elçileridirler.” denildi.

İBU’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yeni burs programı, lise müdürlükleri tarafından verilen sertifikalarla kanıtlanan ve jenerasyonun en iyisi ilan edilen mezunlar için % 100 tam burs sağlayacak ve bu öğrenciler öğrenim ücretlerinden tamamen muaf tutulacaklardır. Orta-öğretimden ortalama 5.00 not alan lise mezunlarına % 80 burs verilecek ve bu öğrenciler için öğrenim ücreti her dönem (sömestr) 200 Euro olacaktır. Ortalama notu 4.50 – 4.99 olan mezunlar % 70 burs kazanacaklar, sırasıyla eğitim ücreti dönem (sömestr) başına 300 Euro, ortalama notu 4.00 – 4.49 olan öğrenciler % 60 burs kazanacaklar ve eğitim ücreti dönem (sömestr) başına 400 Euro olacaktır. Son burs kategorisi, ortalama 3.00 – 3.99 notu olan mezunlar için % 50 burs sağlamaktadır ve bu öğrencilerin öğrenim ücreti dönem (sömestr) başına 500 Euro olacaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, 15 ülkeden öğrencileri ve Üsküp’te dünya standartlarında kampüsü ile uluslararası kabul görmüş bir üniversitedir. Öğrenciler ayrıca, Avrupa Birliği’nin projesiyle sağlanan tam bir bursla, UBU’nun kurumlar arası işbirliğine sahip olduğu 40 ülkede 200’den fazla üniversiteden birinde yeri doldurulamaz bir çalışma deneyimi sağlayan Erasmus + öğrenci değişim programından yararlanma fırsatına sahip olacaklar.

Yukarıda sözü geçen kriterlere uyan ve Uluslararası Balkan Üniverstisinde okumak isteyen bütün mezunları bu linkten www.scholarships.ibu.edu.mk online başvurularını yapabilirler.

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Dünya’yı etkisi altına alan COVID-19 salgını için gerekli tüm önlemleri üniversite kampüsünde almış olup, yeni nesil öğrencileri üniversite akademik avantajlarla dolu modern kampüsünde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaktır.”

Önceki Haber

TDP Radoviş Şubesi’nden TMBH’ye yanıt

Sonraki Haber

Dünya insanlık suçu işkencenin önüne geçemedi