Türk Demokratik Partisi (TDP) Radoviş Şubesi, Türk Milli Birlik Hareketi tarafından (TMBH) Kılavuzlu köy okulu hakkında yapılan açıklamalara yanıt geldi.

TDP Radoviş Şubesi tarafından gönderilen açıklamaya olduğu gibi yayınlıyoruz:

Dün, Sayfanız üzerinden TMBH adına “Kılavuzlu İlkokulu” ile ilgili, gerçeklerle asla bağdaşmayan yalan ve savsata içeren bir bildirinin yayınlanması hepimizi derinden üzmüştür.

Bu haber niteliği olmayan ancak populizm kokan yazıda, TDP’nin Radoviş Meclis Üyemize dolayısıyla TDP’ye iletilen yersiz hakaretler de cabası. Hakaretleri kendilerini iade ederken, bizleri bir diğer üzen mesele de ülkemizde yıllardır yüzlerce hizmeti geçmiş ve bizim için manevi değeri olan anavatanımız’ın gözbebeği TIKA nın hizmetlerini görmemezlikten gelmek ve hatta bunun kıymetini bilmemek gibi bir “ALGI” oluşturmaya çalışmaları, inanin akıl alır bir yanı olmadığı aşikârdır.

Bu İHANET ÇETESİ öncelikle seçimden seçime bizim buralara uğramakla kalmayıp, aslında siyaseti kendilerine bir marifet olarak gördükleri ve hatta yıllardır TDP nin nimetlerinden faydalandıkları, ancak gelin görün ki siyaseti bu tür algılar oluşturarak “kardeşi kardeşe vurdurmak” ilkesini benimsedikleri, dolayısıyla bu ülkenin Türkleriyle ilgili siyasi anlayışın temel ilkelerini bile öğrenemediklerini göstermektedir.
Bu mevzu bahis okulumuz TİKA ve RADOVİŞ BELEDİYESİ işbirliğiyle inşa edildiğini inkar etmek bir defa AHMAKLIKTIR.

Ancak bu okulda olduğu gibi ve tekrar Anavatanımızdan olan bir Hayırsever vatandaşımız tarafından Alikoç köyündeki inşa edilen yeni bir okulumuzun açılış izni, elektrik bağlantısı işlemleri gibi var olan sorunlar ile yakından ilgilenen ve önce elektrik sorunu çözüme ulaştıran Alikoç köyündeki okulun eksiklerini tamamlayan TDP nin yerel ve üst düzey temsilcilerinin gayretleri ile olmuştur, Ayrıca, Radoviş belediyesi tarafından Eğitim bakanlığın’a açılış izni için yapılacak başvuru hazırlıkları TDP tarafından yakından takip edilmektedir.

Yıllardır TÜRKLÜKTEN GEÇİNEN sizlerin daha iyi bilmesi gereken bir durum olması gerekirken, gelin görün ki siz ÜÇ KAĞATI, İHANETİ ve çok iyi becerebildiğiniz bu SOSYAL ORTAM POPULİZMİNİ devam ettirmekle kalmayıp, ne kadar da CEHALETİN DERİNLİĞİNDEN kurtulamadığınızı göstermesi, bizi INSANLIK NAMINA derinden üzmektedir.

Bu güzelim YÖRÜKLER DİYARINI siz siz olun sakın üzmeyin. 30 yıldır siyaset, 30 yıldır BİR HİÇ ! 30 yıl YANLIŞLARLA DOLU! Bu bölgenin halkı hepimizi iyi tanır, iyi bilir. Kimin ne olduğunu anlatmanıza, TÜRKIYE DÜŞMANLIĞI ALGISI oluşturmanıza gerek olmadığı gibi, kendinizi yıllardır yerlerde süründürdünüz…

Ama YETER ARTIK !!! KENDİNİZİ ACITMAYI BIRAKIN, KOLLARINIZI SIVAYIN !!!
Resimlere gelince, bu bölge TDP Şubesi ve ona gönül vermiş değerli üyeleri ve halkı tarafından davet edildiğimiz her yere ALNIMIZ DİK, VICDANIMIZ RAHAT olarak icabet etmeyi hakettiğimizi düşünerek gittik, bölgede incelemelerde bulunduk, resimlere dikkat ederseniz “SIZİN GİBİ HALKLA BULUŞMA TOPLANTISI” yazmadık, reklam yapmadık, hatta ihtiyacımız bile yoktu!!!Gitmeye de devam edeceğiz burda hiç kimsenin şüphesi olmasın !!!

Peki siz hakederek gezebiliyor musunuz? 30 yılı bırakın son 1-2 yılda bu yörenin halkına MÜZEVİRLİK dışında bir hizmet götürebildiniz mi?

Bizler ECDADIMIZIN EMANETÇİSİ olarak hem bu bölgede yaşıyor, bu bölgenin halkının sorunlarıyla SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, günlük hayatımızda da ilgilenmek zorundayız. Bugüne kadar yaptıklarımız, önümüzde ki dönemde yapacaklarımızın bir garantisidir. Bunu burada yaşayan halk bilmekte ancak sizde bunu anlayacak kapasiteden öte bu halkı birbirine düşürme gibi bir niyet olması bizi korkutan bir meseledir.

Dolayısıyla bu niyetinizden acilen vazgeçin…varsa seçim programı açıklayın…Bu yörede ARTIK sizlerde elinizi TAŞIN ALTINA KOYUN…Bir şey söz verin bari..

Önceki Haber

Yunanistan’da vaka sayısı 3.321’e ulaştı

Sonraki Haber

Uluslararası Balkan Üniversitesi tarafından yeni burs programı