UEFA’nın Galatasaray’a men kararına Erdoğan’dan tepki

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA’nın Galatasaray’ı Avrupa kupalarından men etmesiyle ilgili, ‘Niye kulübe ceza veriyorsunuz? Ceza, o işte suçlu olan yöneticilere verilmeli’ dedi.

Erdoğan, Batı Afrika’ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette beraberindeki gazetecilere UEFA’nın Galatasaray’a verdiği men cezası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Erdoğan, İstanbul’da gerçekleşen bir zirveyi hatırlatarak, ‘Başbakanlığım sırasında Platini ve daha sonra FIFA başkanı olacak Infantino, İstanbul’a geldiğinde, tüzel kişilerin cezalandırılmasının hukuka aykırı olduğunu söylemiştim. Böyle bir hukuk olmaz. Siz eğer ceza verecekseniz, ilgili kulüplerin başkanlarına veya suçu işleyen kimler ise onlara ceza verin demiştim. Niye Galatasaray Kulübü’ne ceza veriyorsunuz? Ceza, o işte suçlu olan yöneticilere verilmeli. Galatasaray’ın nereden baksanız 20-25 milyon taraftarı var. Sen şimdi o kulübü cezalandırdığın zaman 20-25 milyon taraftarını da cezalandırıyorsun. Bu iş böyle yürümez. Yanlış bir mantık, yanlış bir anlayış’ ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak

Read Previous

Sur’dan Gostivar’a selam var: “Bedr’in Arslan’ları Sur’da görev başında”

Read Next

16 önemli şirket FBI karşısında Apple’a destek veren ortak metin yayınladı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *