TV 21 Yayın Hayatına Başladı

Ülkemizde çok sayıda medyanın olup olmadığı tartışmaları devam ederken dün geceden itibaren Merkezi Kosova olan TV 21 Televizyonu yayın hayatına başladı.

TV 21 Televizyonu en son model ekipman ve modern stüdyolar ile donatılmış. Televizyonun binası ise Üsküp’ün merkezinde daha doğrusu eski Vardar sinemasında, bulunmaktadır. Televizyonun sahiplerinden biri ve Genel yayın sorumlusu olan Eugen Saraçini MİA Haber Ajansına yaptığı açıklamada televizyon için 6.5 milyon yurodan fazla bir yatırım yapıldığını vurguladı.
Saraçini, “Beş altı aylık bir süre zarfında Priştine’de beraber çalıştığımız meslekdaşları da buraya transfer ettik. Sistemin oturmasına kadar burada çalışacaklar. Makedonya’dan ise yaklaşık yüz kişi bu projeye dahil edilmiştir” dedi.

TV 21 Televizyonu birçok operatörden yayın yapacak, dolayısıyla Makedonya’nın her yerinden izlenebilecek. Programları hem Arnavut hem de Makedon dilinde yayınlanacak. Yeni açılan Televizyonun rekabet ortamında medya alanında yeni bir zenginlik katması beklenilmektedir.

TimeBalkan

Read Previous

Batı Trakya’da Türk Milletvekili Sayısı 4’e Yükseldi

Read Next

Çipras’ın üç ay içinde 150 reformu uygulamaya koyması gerekiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *