Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine Mustafa Mesten atandı.

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, “İstanbul Eyüpsultan İlçe Müftülüsü iken T. C. Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri olarak atanan Mustafa Mesten Hocamıza yeni görevi hayırlı olsun diyor muvaffakiyetler diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Mustafa Mesten kimdir?

01.06.1973 tarihinde Bursa’nın KELES ilçesinde doğdu. İlkokulu aynı yerde bitirdikten sonra Eskişehir Ziya Paşa Kur’an Kursunda hafızlığını bitirdi.1993 yılında Bursa İmam-Hatip Lisesi’ni,1998 yılında Bursa Uludağ Ünv. İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Ardından 2000 yılında Erzincan’da kısa dönem askerlik yaptı.

2004 yılı 11. dönem mezunu olarak Konya Selçuk Eğitim Merkezini bitirdi Kayseri Develi ve Bursa İnegöl vaizliklerinden sonra Kahramanmaraş Çağlayancerit ilçe müftülüğüne atandı.2009 yılı başında ise Eskişehir Mihalıççık ilçe müftüsü olarak tayin edildi.2012 yılının Ağustos ayında Bursa Kestel ilçesine tayin edildi.19.10.2017 tarihinde Eyüp İlçe Müftüsü olarak tayin edildi.

İlk olarak 1995 yılında Hattat Mehmet Memiş’ten Şanlıurfa’da hat derslerine başladı. Ardından Konya’da 2001-2004 yılları arasında Hüseyin ÖKSÜZ (Konevi) ile sülüs-nesih meşklerine devam etti.

Temmuz 2015’te Mehmet MEMİŞ’ten sülüs-nesih dalında icazet aldı. Halen Mehmet MEMİŞ ile Hüsn-ü Hat çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Önceki Haber

Boban Tomovski Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalandı

Sonraki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 164 hasta tedavi ediliyor