Suç örgütü lideri olduğu gerekçesi ile yakalama kararı bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne firar eden Sedat  Peker’e yakınlığıyla bilinen Kuzey Makedonya vatandaşı Boban Tomovski isimli suç örgütü lideri Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalandı.

Uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı iddia edilen Tomovski, Mısır’a gitmek isterken gözaltına alındı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde firari olarak yaşayan Sedat Peker’in önceki durağı Makedonya’da birlikte hareket ettiği Boban Tomovski, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alındı. 

Makedonya, Üsküp’te Peker ile sık sık toplantılar düzenleyen uyuşturucu kaçakçısı Tomovski’nin, Türkiye üzerinden Mısır’a gitmek üzere olduğu belirlendi. 

TÜRKİYE’YE ÇOK SAYIDA GİRİŞ ÇIKIŞ KAYDI VAR

Sosyal medya hesaplarında Peker ile birlikte birçok paylaşımı bulunan Tomovski’nin, Türkiye’ye çok sayıda giriş ve çıkış kaydı bulunduğu öğrenildi. 

Peker hakkında başlatılan soruşturma kapsamında şüpheli olabileceği değerlendirilen Tomovski’nin adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından deport işlemleri uygulanması amacıyla Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildiği ifade edildi.

Kaynak: Vatan

Önceki Haber

Kosova’nın San Marino’yu mağlup ettiği maçta Vedat Muriqi’den tam 4 gol

Sonraki Haber

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Mustafa Mesten atandı