Türkiye’nin Kosova’da hiçbir gizli gündemi yok

Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç; ‘Bizim hiçbir gizli gündemimiz yoktur, bizim bütün niyetimiz açıktır, şeffaftır, yaptıklarımız tamamen Kosova halkı içindir, Kosova’nın geleceği içindir’ dedi.

Türk askeri tarafından Prizren’deki Abdül Fraşeri İlköğretim Okulu’nda onarılan sınıfların açılışına katılan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç DHA’ya yaptığı açıklamada, ‘Türkiye’de Kosova dendiği zaman akan sular durur’ ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Kılıç açıklamasında şunları söyledi: ‘Bu ülkenin çok güzel bir geleceğe kavuşması Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük dileği. Türkiye’nin bundan başka hiçbir dileği yok, hiçbir gizli gündemi de yok. Bunu herkesin bir kere daha bilmesi lazım. Biz burada buranın bağımsızlığıyla birlikte ve ondan çok daha öncede vardık ve bundan sonra da yanında ve desteğinde olmaya devam edeceğiz. Kosova’nın demokratik barış içerisinde, huzur içerisinde çok etnili çok kültürlü yapısıyla parlak bir geleceğe kavuşmasından başka hiçbir beklentimiz yoktur. Bunu herkes de böyle bilmelidir. Buranın sevinci sevincimizdir, üzüntüsü üzüntümüzdür. Türkiye’de Kosova dendiği zaman akan sular durur. Biz bütün maddi manevi bütün varlığımızla, bütün temsilcilerimizle başta Büyükelçiliğimiz olmak üzere askerimizle, polisimizle, TİKA’mızla, Yunus Emre TKM’mizle, Belediyelerimizle, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, akademisyenlerimizle, üniversitelerimizle bütün varlığımızla buranın desteği için buradayız. Bu desteği de sürdüreceğiz. Bizim hiçbir gizli gündemimiz yoktur, bizim bütün niyetimiz açıktır, şeffaftır, yaptıklarımız tamamen Kosova halkı içindir, Kosova’nın geleceği içindir ve güzel bir geleceği içindir. Ve Kosovalı dostlarımız da bunu böyle bildiklerini böyle anladıklarını da biliyorum. Zaten yaptıklarımız büyük bir işbirliği içerisinde ve ortaklık ve keyif içerisinde gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

13133111_818993741534654_8902636741141414608_n

Büyükelçi Kılıç ve beraberindeki heyet açılış kurdelesi kesimi ardından daha sonra sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce Kosova Meclis Başkanı ve PDK başkanlığına vekalet eden Kadri Veseli, Kosova’nın Avrupa ve ABD’ye daha da fazla bağlanması, Türliye’den ise uzaklaşması gerektiği görüşünü savundu.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

‘Balkan Düşünce Akademisi’ başladı

Read Next

Ahmet Davutoğlu: “Biliniz ki şu anda 78 milyon kardeşinizin yüreği buradadır”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *