Türkiye’den K. Makedonya’da “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası Tevcih Töreni” düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen depremde yardıma giden ekiplere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakarlık Madalya ve Nişanı Tevcih Töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından Kuzey Makedonya devletini temsilen, Zülfikar Zeynula’ya Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakarlık Madalya ve Nişanı takdim edildi.

Bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Fedakarlık Madalya ve Nişanı takdim töreninde, Kuzey Makedonya’yı temsilen Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü müdür vekili Zülfikar Zeynula ve Kuzey Makedonya Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevksi katılım sağladı.

Törende Kuzey Makedonya’dan Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü ve Arama kurtarma yapan Askeri birlikler adına, Koruma ve Kurtarma Müdürlüğü müdür vekili Zülfikar Zeynula’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Teşekkür madalyası ve nişanı takdim edildi. 

Zeynula sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenlenen “Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Törenine” Onur ve Gururla taşıyacağımız Fedakarlık Madalyasını, Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdim edildi.

Ayrıca İçişleri Bakanı sn. Süleyman soylu, AFAD Başkanı Yunus Sezer ve Diyanet işleri Başkanı Prof.Dr Ali Erbaş ile görüşme fırsatı oldu.”

Read Previous

Yunanistan’da eczacılar ilaç eksikliğinin resmi kayıtlardan daha fazla olduğunu belirtiyor

Read Next

Aliyev, Bulgaristan’da doğal gaz aktarım şirketleri arasında varılan mutabakatın imza törenine katıldı