Türkiye’deki depremzedelere yapılan yardımlardan dolayı Bulgaristan İçişleri Bakanı Demerjiev ödüllendirildi

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki kurtarma ekiplerinin ödüllendirildiği törende Bakan İvan Demerjiev’e Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile teşekkür belgesi takdim etti. Plovdiv (Filibe) Bölge Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü Uzmanlaşmış Operasyonel Faaliyetler Daire Başkanı Petır Petrov da Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası aldı” diye bildirildi.

Tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkentindeki Cumhurbaşkanlığı (Beştepe) Sarayı’nda gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şiddetli deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına katılan yabancı ekiplerin temsilcilerine ödüllerini verdi.

Demerdjiev, bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinden etkinliğe katılan tek bakandı.

Bakan, depremzedeler için 3,5 ton insani yardım malzemesi de taşıyan Bulgaristan Hava Kuvvetleri’ne ait Spartan askeri nakliye uçağıyla Türkiye’ye gitti.

İnsani yardım malzemeleri, çadırlar, uyku setleri ve diğer gerekli eşya ve malzemelerden ibarettir.  Bulgaristan, Türk tarafının talep ve ihtiyaçlarına imkanları ölçüsünde yanıt vermeye sürekli hazır vaziyettedir.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Kosova ekonomisi istikrar gösteriyor

Read Next

Sırbistan’dan tehdit gibi açıklama: Eğer biri bizim toprak bütünlüğümüze saygı göstermiyorsa biz neden onunkine gösterelim?