Türkiye’de uzun zamandır kullanılan otomatik köpek mama ve su makinesi, Balkanlar’a da yayılmaya başladı.

Türkiye’de yaygın olarak kullanılan otomatik köpek mama ve su makineleri, Balkanlar’dan gelen çok sayıda turistin ilgisini çekti. Otomatik köpek mama ve su makineleri, içine plastik şişenin atılmasıyla belirli miktarda köpek maması çıkarıyor. Çıkarılan mamanın bulunduğu tas köpeklerin yiyebileceği hizada kuruluyor. Bunun yanı sıra, mama tasının hemen yanında diğer hayvanların da yararlanabileceği su tası bulunuyor.

Bu tarz makineler Sırbistan‘da daha önce kullanılmamıştı. Bu ülkeye Türkiye’den 4 otomatik köpek mama ve su makinesi gelecek. 

Türkiye’den gelen makinaların hedefi terk edilmiş hayvanlar sorunu ve geri dönüşümün gerekliliği ile ilgili vatandaşları eğitmek. Bu girişimin ardında sokak hayvanları ile ilgilenen çok sayıda kuruluşun iş birliği yer alıyor.

Sırbistan’da yaşanan bu güzel gelişmenin ardından, uygulamanın bölgedeki diğer ülkelerde de yayılması bekleniyor.

Kaynak: Balkan News

Önceki Haber

Anadolu adı verilen operasyon kapsamında Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan ve Sırbistan’da şu ana kadar 4 bin 122 tarihi eser ele geçirildi

Sonraki Haber

Yunanistan’da yangınlar: Başbakan Miçotakis yangın söndürme çalışmalarındaki olası zaafiyetler nedeniyle halktan özür diledi