Türkiye plakalı araçlar yaz dönemi boyunca Ohri Belediyesi kararı ile Ohri’deki kamu otopark ücretlerinden muaf tutulacak.

Ohri Belediyesi’nin 6. oturumunda, salgın döneminde yapılan yardımlardan dolayı Sırbistan ve Türkiye vatandaşlarının 01.07.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında Ohri’deki kamu otopark ücretlerinden muaf tutulması kararlaştırıldı.

Türk Demokratik Partisi (TDP) Ohri Meclis Üyesi Caner İsmail, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ohri belediyesinde TDP – meclis üyesi olarak bugün düzenlenen oturumda Ohri belediyesi sınırları içinde bulunan Halka açık park yeri için yapılan teklifte söz alarak: Sırbistan Cumhuriyeti plakalı araçlarında olduğu gibi 01.07.2021 – 31.08.2021 tarihleri arasında, Türkiye Cumhuriyeti plakalı araçların da Park ücretinden muaf olması konusunda teklif verdim. Pandemi boyunca bize gerek tıp malzemeleri, maske, dezenfekte v.s ayrıca 30.000 üzeri aşı hibe eden anavatanımız ve stratejik ortağımız Türkiye Cumhuriyetine bi teşekkür ve jest olarak böyle bi karar getirmemiz gerektiğini vurguladım. Bu doğrultuda ister iktidar isterse muhalefette bulunan meslektaşlarıma verdikleri destekten ötürü kendi ve milletim adına teşekkürü borç bilirim.”

Türk Hareket Partisi (THP) Ohri Teşkilatı tarafından konuyla ilgili gönderilen bildiride ise şu açıklamalara yer verildi:

“Türk Hareket Partisi (THP), Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde yaşayan Türk toplumunun temsilcisi olarak geçmişte olduğu gibi bugün de vatandaşların çıkarlarını koruma adına ilkeli, adil, prensipli adımlar atmaktadır. THP Ohri teşkilatı olarak 11.06.2021 tarihinde Ohri belediye arşivine şehrimize yaz sezonunda misafir olarak gelecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının araçlarının park ücreti ödememeleri konusunda resmi talebimizi yaptık. Söz konusu talep Belediye başkanının Sırbistan vatandaşlarına yönelik yaz sezonunda park ücreti alınmama fikrini kamuoyuna sunmasından sonra bizler tarafından yapılmıştır. Ohri Belediye meclisinin bugün düzenlenen oturumunda talebimizin kabul edilmesi, bizleri tatmin etmiş, bu kararın iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileri seviyeye taşınmasına vesile olacağı düşüncesindeyiz. Fikir hırsızlığı ile günü kurtarma, üretememeyi örtme ve 4 yıllık pasifliği bir nebze unutturma amacı ile hareket eden siyasi oluşumları bir kenara bırakırsak, alınan kararın doğruluğuna işaret eder, bu adil ve cesur adımı atan herkesi tebrik ederiz. “

Önceki Haber

Meclis, 64 yaş ve 15 yıllık hizmet ile emekliliği içeren değişikliği kabul etti

Sonraki Haber

Şar Dağı ulusal park ilan edildi