Türkiye Mezunları Forumu’nda K. Makedonya ve Kosova ödül aldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Mezunları Forumu kapsamında düzenlenen Türkiye Mezunları Ödülleri programına katıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, konuşması öncesinde Türkiye Mezunları Ödülleri kapsamında Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Nimetullah Hafız’a (solda) ödülünü takdim etti. ( Harun Özalp – Anadolu Ajansı )

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) düzenlenen Türkiye Mezunları Forumu’nda Kuzey Makedonya ve Kosovalı mezunlar ödüle layık görüldü.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) İstanbul’da düzenlenen Türkiye Mezunları Forumu kapsamındaki ödül töreninde Makedonya Televizyonu Türkçe Program Müdürü Eran Hasip Gazetecilik ve Medya Ödülü’ne, Prof. Dr. Nimetullah Hafız da Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Törende, Prof. Dr. Reza Farshbaf Pourabad Akademik ve Bilimsel Çalışmalar Ödülü’nün, Darkhanbaatar Chimedtseren Ekonomi ve Girişimcilik Ödülü’nün, Dr. Wasamon Sanasen Kültür ve Sanat Ödülü’nün sahibi oldu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın da katıldığı törende, ödülleri takdim edilen katılımcıların biyografilerinin yer aldığı videolar da gösterildi.

Read Previous

AYM eski Başkanı Murat, ülkedeki olası anayasa değişikliklerini değerlendirdi – 6

Read Next

İslam dünyasından İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına tepki