Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bulgaristan Başmüftüsü Aliş ile görüştü

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bulgaristan Başmüftüsü Mustafa Hacı Aliş ile bir araya geldi.

Diyanetten yapılan açıklamaya göre, Erbaş, Başmüftü Aliş ve beraberindeki heyetle makamında görüştü.

Bulgaristan’ın en yakın çalıştıkları ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Erbaş, birlik ve beraberlik içerisinde diyanet hizmetlerini istişareyle yürüttüklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığının çalışmaları hakkında bilgi aktaran Erbaş, “İnşallah başkanlığımızın yurt içinde ve dışındaki çalışmaları artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Başmüftü Aliş ise misafirperverliğinden dolayı Erbaş’a teşekkür ederek, deprem nedeniyle Türkiye’ye başsağlığı dileklerini iletti.

Dünyadaki İslami çalışmaları insanın vücuduna benzettiğini anlatan Aliş, “Biz Türkiye’nin diyanetini büyük damar olarak görüyoruz. Herkese kan veriyor ve herkesi bir şekilde ayakta tutuyor. Biz de kenarından bir şekilde elimizden geldiği kadar hizmetimizi sürdürmeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye ve Diyanet İşleri Başkanlığını örnek aldıklarını belirten Aliş, Bulgaristan’ın Türkiye diyanetini takip etmeye devam edeceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Başmüftü Aliş, Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyanetince depremzedeler için toplanan yardımları Erbaş’a teslim etti.

Read Previous

Priştine sokakları çöp yığınlarıyla doldu

Read Next

Mamuşa’da “enerji verimliliği” projesi hayata geçirildi